Skocz do zawartości

Pomoc w odblokowaniu Aprilii RS 50


daber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, przyjaciele jednosladowcy pomozcie ktokolwiek wie jak odblokowac Aprilie RS 50 niech odpowie, bardzo pilne. Odblokowalem juz wydech, kupilem nawet sportowy modul zaplonowy "TOP performance" i choc jest widoczna zmiana w obrotach to ciagle moj V max to ok. 70 km/h. Strasznie sie mecze przy takiej predkosci chyba mnie rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Bede Cie musial zmartwic. Jezeli masz zblokowana Aprilie RS 50, to czeka Cie wymiana cylindra, bowiem to w nim tkwi przyczyna slabych osiagow. Cylinder do wersji zblokowanej ma mniejsze okno wylotowe i klanaly przeplukujace o mnieszym polu przkroju poprzecznego i z nizszymi oknami. Jezeli decydujesz sie na wymiane cylindra to polecam zestaw z zeliwnym cylindrem Top Preformance 73,5 ccm.

Pozdrawiam i powodzenia zycze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

ja kupilem aprilie rs 50 uzywana i jest odblokowana.Ma sportowy tlumik i tlok 50ccm i na 4 idzie 90(nie wszystko wycisnalem z manetki) i mam jeszcze 5 wiec pojdzie te 110kmh.Watpie zeby odblokowanie rs wiazalo sie z wymiana cylindra.Slyszalem ze wydech wychodzacy z silnika ma jakies zwezenie i juz.

Niemartw sie,napewno sie uda! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

pozdrawiam

norbert :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze w aprili rs50 jest jeszcze kryza w gazniku! trzeba ja wyjac i wtedy bedzie wieksza dysza i tym samym wiekszy doplyw paliwa co sie wiąże z lepszymi osiagami! podobno odblokowanie aprili polega tylko na lekkim oczyszczeniu tlumika i gaznika! nie jestem pewnien... ale zobacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Kazdemu sie cos "wydaje", cos "slyszal" w spawie odblokowania Aprili RS 50. A ja Wam mowie, ze wiem na pewno, ze odblokowanie RSki (jezeli jest fakbrycznie zablkokowana) wiaze sie z wymiana cylindra! WIEM, bo mialem taka wlasnie i sam ja przerabialem. Jezeli ktos chcialby wiecej informacji to prosze bardzo... cos jeszcze pamietam w tym temacie :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co wymieniac ten cylinder? czym rozni sie cylinder zablokowanej rs-ki od cylindra odblokowanej? ja tego nie rozumiem! tyle ludzi kupowalo rs-ki nowe- zblokowane i mechanik odblokowywal je za grosze! jeden za 50 zl drugi za 100zl! ale nikt nie wymienial w nich cylindrow a po odebraniu od "fachowca" mozna bylo leciec 100km/h a nie 50!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Moj cylinder roznil sie mniejszym oknem wylotowym i innymi kanalami przeplukujacymi. Chetnie poznam fachowca co "za gorsze" poprawia ksztalt okien w cylindrze. Moze RSki z o ktorych slyszales byly blokowane w inny sposob np. przez rodzicow, zeby ich pociechy sobie QQ za szybko nie zrobily, ale RSy blokowane np. na rynek niemiecki mialy inne cylindry. Jezeli chcesz dowodow, to mam jeszcze ten cylinder na polce w garazu!

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Kazdemu sie cos "wydaje"' date=' cos "slyszal" w spawie odblokowania Aprili RS 50. A ja Wam mowie, ze wiem na pewno, ze odblokowanie RSki (jezeli jest fakbrycznie zablkokowana) wiaze sie z wymiana cylindra! WIEM, bo mialem taka wlasnie i sam ja przerabialem. [/quote']

Moim zdaniem jest to bez sensu, "zmieniać silnik" aby odblokować. Głupoty gadasz, przecież ten

silnik jest zablokowany i wystarczy zdjąć tą blokadę, co na pewno nie wiąże się ze zmianą cylindra.

Jeśli już to zmiana cylnidra na większy, ale to jest już tuning.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem na zdjeciach na jakiejs stronie aprilii gdzie sa umieszczane blokady.Najczesciej gdzies w ydechu ale niewiem.Niewiem wogule poco blokuja te motorowery jak i tak kazdy je odblokuje i pojdzie ile fabryka dala.Ale jechac 70kmh Aprilia rs 50 to troche glupio.A moze wymien zebatki???

pozdrawiam

norbert

 

 

Ps.Moja rs-ka jest sprowadzona z Wloch i jest szybka chociaz ma cylinder 50ccm.Jechalem nia ostatnio 90kmh na 4 i nie wszystkie soki z manetki wycisnalem...bylem pod wrazeniem tego scigacza.Fajnie sie jezdzi Apką i juz!podoba mi sie :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...