Skocz do zawartości

Opony zimowe


szaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DUNLOP SP WINTER SPORT 3D 195/65 R15

 

PIRELLI SNOWSPORT 195/65r15

 

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15

 

Które z tych opon sądzicie że będą najlepsze na Oplu Omedze.

Może ktoś ma doświadczenie jak które sprawują się na mokrym?

Kiedyś jeździłem na tych pirelkach ale w przednionapędowym pojeździe, były świetne.

I oczywiście wszystkie mogę dostać w jednej cenie.

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych ktore wymieniles nie jezdzilem, ale moge polecic Continental ContiVikingContakt3.Przejezdzilem na tych gumach 2 sezony i czasem dojezdzalem bez problemu tam gdzie inni zakladali lancuchy.Na ta zime tez je kupie.

Jeszcze jedne gumy godne polecenia to Nokian Hakkapelita.Na tych nie jezdzilem ,ale cala skandynawia na nich jezdzi ,mysle ,ze to o czyms swiadczy....

Co do cen to nie wiem jak sie maja do Twoich typow.

Pozdrawiam

Piotr

 

Ps:do tylnonapedowca poszukalbym opon z kolcami.W Pl sa zakazane ,ale jazda na nich to zero stresu zima.Moja beemka 5 chodzila "jak przyklejona"na takich gumach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaki.

To co wymieniłeś to chyba czołówka opon z testu ADAC z zeszłego roku. Osobiście jeździłem na Good Year UG7 i Good Year UG7+ (tych przez Ciebie wymienionych). Opona ta świetnie odprowadza wodę i przez zalane wodą koleiny jedzie niewzruszona. Na śniegu też daje radę, ale wg mnie jej główny atut to jazda po mokrym.

Ponieważ zimy w Polsce są głównie mokre a nie śnieżne mogę tego kapcia polecić z czystym sumieniem.

Trzy lata temu miałem jakieś dunlopy wintersport i były zdecydowanie gorsze na mokrym. To pewnie nie był ten sam model, ale.. coś to mówi. 2 lata temu good year UG7, w zeszłym roku UG7+. Polecam :)

 

Gdzieś w necie jest stronka z opiniami użytkowników, jest ich naprawdę wiele. Warto więc też to poczytać.

 

Pozdrawiam

Filip

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DUNLOP SP WINTER SPORT 3D 195/65 R15

 

PIRELLI SNOWSPORT 195/65r15

 

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15

 

Które z tych opon sądzicie że będą najlepsze na Oplu Omedze.

Może ktoś ma doświadczenie jak które sprawują się na mokrym?

Kiedyś jeździłem na tych pirelkach ale w przednionapędowym pojeździe, były świetne.

I oczywiście wszystkie mogę dostać w jednej cenie.

 

Mogę polecić Goodyear Ultra Grip 7+ . Ja co prawda mam założone 195/60R15, ale to mała różnica.

Opony świetnie trzymają.

Aby ABS zaskoczył musi być naprawdę ślisko. Polecam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...