Skocz do zawartości

Wydech do diesel'a


_speedy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem 3-drzwiowej Toyoty Corolla'i z 94 roku 2.0D

Samochód ten nie jest jakimś zawalidrogą , a w mieście dzięki dobrze ze stopniowanej skrzyni biegów oraz zaletom silnika daje sobie bardzo dobrze rade.

Linia tego samochodu w moim odczuciu jest dosyć szlachetna.

Dlatego zastanawiam się by w przyszłości założyć sportowy tłumik ...

Nie oczekuje by w pełnym zakresie zamiatał basem , zależy mi bardziej by jego dźwięk lekko zaokrąglić i by na niskich obrotach np przy ruszaniu był taki delikatny basowy pomruk.

By wydobyć ukrytą szlachetność.

Wiem ze rzędowy diesel nie będzie nigdy emitował dźwięków wysokopojemnościowej V czy silnika typu boxer ale myślę ze coś wydobyć można ( wnioskuje to miedzy innymi na przykładach dżwieków wydawanych przez seatów w wersach cupra TDI - poszukajcie sobie na YT)

Czy moje oczekiwania spełnią już najtańsze tłumiki typu

http://www.allegro.pl/item740431838_tlumik...em_fi_90mm.html

A jak nie to od jakiej ceny można by znaleśc coś spełniającego moje oczekiwania ??

Zależy mi tylko na tych drobnych zmianach akustycznych a nie na mocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką końcówkę w dieslu będziesz miał wiecznie usmoloną.

W moim audi jak stanę z tyłu za fabrycznym wydechem to słyszę klekotanie silnika z przodu.

Jak dla mnie działanie trochę bez sensu.

Może w najnowszych maszynach których silniki pracują dosyć cicho daje taka końcówka jakiś słyszalny estetyczny efekt akustyczny.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...