Skocz do zawartości

Suzuki GS 500E' 95 ... olej


Rekomendowane odpowiedzi

:] już prędzej zapomnę siebie nakarmić i napoić aniżeli swój motorek

bo w końcu jak można nie dbać o swoje Maleństwo, a że czasami lubie z nim coś poeksperymentować , ale to już inna bajka

 

ale i tak dzięki za fachowe porady,

:crossy:

Edytowane przez Lilith85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[...]Moj GS normalnie zarl ok 0,5l na 1000km i po przygodach pozniejszych z TDMa (ponad litr na tysia) wiem, ze to wcale nie bylo duzo :). GSy jesc sobie lupia, wiec tragedii bym z takiego zuzycia nie robil. [...]

 

...no to u mnie jest lux :icon_biggrin: - przy zmianie oleju i filtra kupuje banke 4L, wlewam okolo 3L, a reszta wystarcza na dolewki przez 6 tysiecy do kolejnej zmiany... 4 zmiana oleju i nadal taka sama historia... 1L na 6tys. km.

 

Rodzaj oleju nie ma znaczenia... wczesniej lalem Motul 10W40, teraz Castrol GPS 10W40 - lyka tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robcio a dajesz czasami GS-owi po tylku czy raczej spokojnie? Bo to jak sie jezdzi ma duzy wplyw na spalanie oleju.

 

... to oczywiste, ze styl jazdy ma wplyw na spalanie oleju. Pewnie znaczenie ma tez przebieg i kondycja silnika.

 

Moj GS'ik kiedy trzeba dostaje po tylku, a kiedy trzeba to lata spokojnie, ale zeby lykal 3L na 6000km? Nie dziwie sie, ze Zbyhu przesiadl sie na CBF'ke :icon_mrgreen:

 

Plaster, a Twoj GS ile oleum wypijal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No, styl jazdy wplywa na spalanie oleju, ale tez kondycja silnika.

Nie zapominajmy, ze to powietrzak. Wystarczy w korkach go przegrzac, zeby np. uszczelniacze dostaly po dupie... Przebieg ogolny, historia serwisowania itd - to wszystko ma wplyw na stan silnika...

A ja mialem GSa z baaaaardzo szemrana przeszloscia, wiec w sumie i tak uwazam, ze nie zarl wiele :).

 

A przesiadka na CBF faktycznie przyjemna. Bez dolewek od wymiany do wymiany - co 12kkm ;). A juz mam przebieg wyzszy niz TDMa miala przy sprzedazy.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik '95 i przy przebiegu 75tys km wypijal mi od 0.5-1.0L/1000km.

Robcio powinienes sie cieszyc, bo wyglada na to ze masz sprzeta w bardzo dobrej kondycji ;)

 

Ciesze sie, ciesze :biggrin: Moj to rocznik 2006 i przebieg lekko ponad 26 tys km, kondycja odpukac ok :lalag:

 

Swoja droga wolalbym nawet tak:

[...]Bez dolewek od wymiany do wymiany - co 12kkm ;). [...]

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...