Skocz do zawartości

MOTOMikołaj 2009.


Gładzior
 Udostępnij

Kiedy MM2009?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy MM2009?

    • 5 grudzień-sobota
      6
    • 6 grudzień-niedziela
      11


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mała relacja, jak się komuś chce czytac :)

 

Jeszcze na dwa tygodnie przed imprezą gotów byłem wszystko odwołac. Powód, a w sumie powody były proste: nie miałem pieniędzy, Mikołaja, ani punktów, w których mógłbym oddac zebrane dary.

Do imprezy było ledwie paręnaście dni i dzięki Bogu trafił się telefon, który podniósł mnie na duchu. Zadzwoniła przemiła pani z firmy "Impero" informując, że wspomogą całe przedsięwzięcie. To troszkę zmotywowało mnie do działania.

W krótkim czasie udało mi się załatwic zasadnicze sprawy i będąc przygotowanym do imprezy, z zakupionymi i otrzymanymi dobrami spędziłem parę godzin nad rozsądnym rozdzieleniem ich między wszystkie punkty.

Zebrani o 9.00 pod Carrefourem, liczną 40(!) osobową grupą uderzyliśmy w manetki, aby ucieszac skrzywdzone przez los dzieci.

Na samym początku pojechaliśmy odwiedzic dzieci przebywające 6 grudnia na oddziale dziecięcym szpitala przy ulicy Tochtermanna. Niestety z powodu panującej świńskiej grypy, nie wpuszczono nas do szpitala na Józefowie.

Zebrane w przeszklonej świetlicy dzieci przywitały nadjeżdżającego Mikołaja skacząc i krzycząc z radości.

Karol Żak, który w tym roku debiutował w roli Mikołaja, czuł lekki stres, lecz po przełamaniu pierwszych lodów, zabawa w Świętego szła mu perfekcyjnie.

Drugim punktem był Dom Dziecka przy ul. Kolberga. Oprócz obdarowania dzieci prezentami, niektóre z nich, dzięki życzliwości Mikołajowej obstawy, mogły "dac w piec" maszynom, a na niektórych odbyc małą przejażdżkę.

 

Szybkie tempo akcji zadziwiło organizatora, czyli mnie ( :) ) , gdyż następny punkt świetlica Caritasu, była gotowa na nasz przyjazd dopiero za godzinę. Okazało się , że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zmarznięci motocykliści w wolnej chwili, pojechali zagrzac się herbatą, lub zakłócając pobliską msze postanowili "rozgrzewac opony" ;)

 

Gdy nadeszła wcześniej ustalona godzina i wszyscy powracali z przerwy, wdrapaliśmy się do głównego pomieszczenia w budynku świetlicy i rozpoczęliśmy rozdawanie prezentów. Rolę wodzireja przejęła siostra Małgosia, która z gitarą zachęcała dzieci do śpiewów i wspólnych zabaw.

Po grupowym zdjęciu udaliśmy się przed budynek, gdzie ponownie doszło do szeregu przejażdżek na motorach, co odwdzięczyło się wielkimi uśmiechami na twarzy dzieci :)

 

Ostatnim punktem był Rodzinny Dom Dziecka na radomskim Młodzianowie. Tam ośmioosobowa grupka dzieci z niedowierzaniem wpatrywała się w czerwonego pana na motorze, ale i one powitały go serdecznie.

 

W odczuciu wielu osób impreza skończyła się za szybko :)

 

Resztę prezentów pozostałych po akcji przekazaliśmy wolontariuszom Hospicjum Królowej Apostołów, a zostały one rozdane podczas hospicyjnej imprezy mikołajkowej, która odbyła się 22 września, a w rolę Mikołaja wcielił się tam, nasz zeszłoroczny MOTOMikołaj Jakub Gładysz.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom, bo to jedynie dzięki ich hojności mogliśmy zorganizowac to świetną akcję :) DZIĘKUJEMY!

Sponsorzy:

-Selgros Radom,

-Marput,

-RTBS Administrator,

-Impero,

-Kratki.pl,

-minister Ewa Kopacz,

-poseł Radosław Witkowski,

-księgarnia Sonet Junior,

-księgarnia Ściśle Tania Książka,

-księgarnia Literacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...