Skocz do zawartości

Aprilla Af1125 czy yamaha tzr 125 belgadara


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Zamierzam w najbliższym czasie kupić sobie motorek 125. Mam juz na oku 2 motory obydwa w cenie 3000, Aprille Af1 z 1991 roku pomalowana na czarna perłę, tyle ze akumulator jest juz słaby i trzeba wyregulowac gażnik..

Natomiast z yamaha tzr jest wszystko ok i jest 6 lata mlodsza bo rocczik 97..

Nie moge zdecydować sie który kupić prosze o pomoc.. obydwa sa zarejestrowane w polsce.. po aprille mam 70km drogi w jedna strone a po yamahe 160.. wiec jest troche różnica.. Prosił bym o porównanie obydwóch ofert i pomoc w wyborze.. interesuje mnie bardzo spalanie, ktory motor mnirej pali na 100km. który ma lepsze pszyśpieszenie i v-max jakie sa tych motorów.. dodam jeszcze ze ta aprilla ma 36 koni a yamaha 30. .podejrzewam ze spalanie wiaze sie z v-maxem i moca ale wole sie zapytac fachowców.. a jeszcze moj wzrost.. mam 186 cm wzrostu i jestem szczupły waże 67 kg. a którym motorze bede lepiej wygldal.. piszcie bede bardzo wdzieczny.. jeśli ktoś woli może wysłac mi swojego posta na gg. 11701660 ale to nie jest konieczne..

edit:/

I jeszcze chciał bym wiedzieć czy te motory to 2 sówy czy cztero..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Aprilia nie ma 36km tylko coś około 30-32 (jeszcze kilka mogło zdechnąć przez lata użytkowania) a TZR ma coś ok 26-27km. Ja bym wybrał TZR bo:

Jest młodsza.

Ma słynący z niezawodności silnik

Łatwiejszy dostęp do części

 

V-max i przyśpieszenie Aprilia będzie miała lepsza ale za to potrafi spalić nawet do 2l więcej.

 

Oczywiście obydwa motocykle to 2t. Z Twoim wzrostem dasz radę ale wygodnie nie będzie.

 

I nie licz na to że kupisz moto za 3k i nic do niego nie dołożysz. Tak dobrze to nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Daruj sobie obydwa i kup NSR 125. Aprilia czy Af-1 czy RS mimo sporej mocy, dobrych hamulcy sypie się jak domki w czeczeni, zarówno tłok jak i korbę trzeba często wymieniać. Jeśli chcesz wydać 3 koła na motor to nie stać Cie na porządny remont takiego silnika. Aprilia Pali jak smok. TZR jest nowsza, ale z dostępnością do cześci nie jest tak różowo.

Kupuj NSR bo : jest wygodna, mało pali, żadko się psuje i generalnie jest to trwały mały motor, a części b. dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...