Skocz do zawartości

Zephyr 550 cykanie na wolnych


Konar81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Parę dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem ZR 550. Trapi mnie jedna rzecz otóż gdy motocykl chwile pochodzi zaczyna cykać tak jakby zawory. wyczytywałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi i nie satysfakcjonują mnie odpowiedzi typu- TEN TYP TAK MA! TO KAWASAKI ! miałem już kilka KAW i sobie chwale lecz ten objaw mnie wkurza. Myślę ze gdyby to były zawory bardziej cykał by na zimno a po rozgrzaniu cichł! ale czekam na opinię. Zawory podobno były robione oczywiście sprawdzę, lecz zastanawia mnie fakt że tego nie było jak jechałem po zakupie do domu 60 km i nie powiem dostała czadu tylko po drugim odpaleniu. może to olej? wedle papierów za 1000 km wymiana sam nie wiem! Za podpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez osłuchania moto cięzko będzie Ci powiedzieć czy to "normlane" cykanie.

Miałem ZR550 i delikatne cykanie było słychać, w końcu silnik chłodzony powietrzem.

Możliwe ze uszczelka puściła pod którymś kolektorem wydechowym, miałem taki przypadek w ZR550, cykało identycznie jak zawór z za dużym luzem zaworowym.

Jeśli nie masz pewności co do informacji poprzedniego właściciela odnośnie oleju to wymień olej już teraz i mozesz gęstrzejszy zalać np 20w50. A nowy olej wycisza :D Przy okazji zlej olej z chłodnicy, zawsze to więcej o pół szklanki nowego oleju ci wejdzie do silnika. No i filtr :buttrock:

 

ZRy dobre sprzęty. :lalag:

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie, olej na pewno wymienię. A co do uszczelki pod kolektorem to bym się zastanawiał gdyż na wyższych obrotach też by cykał. ale sprawdzę. Na zimę i tak rozbiórka do malowania :biggrin: . sprawdzę też luzy zaworowe i co do których mam pytanko czy potrzebne są mi jakieś płytki o różnej grubości do regulacji.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, wszystko zależy jakie bedziesz miał wyniki tych luzów zaworowych i na ich podstawie istnieje szansa ze płytki będzie można miejscami zamienić i luzy będa OK. A nowe płytki to koszt 12-15zł/szt. Pamiętaj ze ustawiając luzy w starszych Kawach, i w tym ZRach, nalezy ustawiac luzy pod górny zakres ich wartości (patrz manual) , ponieważ gniazda zaworowe w tych Kawach lubią się wybijać i przez to luz się zmniejsza i istnieje szansa podparcia zaworu jeśli ustawisz za maly luz podczas regulacji. Ja ustawiam na 3/4 wartości podanej w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć!! :notworthy: książkę już zdobyłem więc myślę ze dam rade tylko te płytki mnie męczą. Zostaje serwis czy gdzieś można je zakupić np: z internetu. poszukam dzięki za podpowiedzi. Zaczynam od oleju i zobaczymy potem luzy i musi wyjść w praniu co tak cyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...