Skocz do zawartości

akumulator do KTM LC4 '95


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry ;), moj pierwszy post i od razu problem.

Sprawa dotyczy wiecznie wyladowanego aku w LC4 400 '95. Kupilem motocykl z akumulatorem 12v 4ah, zastosowałem zasadę domniemania nieomylności i nie wnikałem dla czego jest taki a nie inny. Teraz wiem ze jest nieodpowiedni wiec zacząłem szukać własciwego, i tutaj jest problem. Według wybieralki Yuasy własciwy aku to YTX9-BS czyli 8 ah, z kolei w katalogu cześci zamiennych jaki mam (KTM_400-620_LC4_'96_EXC-EGS_Spare_Parts_Manual.pdf) na stronie 33 czyli czesci elektryczne, poz 32 to: BATTERIE 12 V 1,1 AH. Dodam ze ten właściwy według yuasy nie zmiesci mi się w miejsce na aku. Przeszperalem allegro i znane mi sklepy i aku 1,1 niegdzie nie bylo. Może mi ktoś napisać jakiego szukac ? I póki co, jakie są skutki jeżdżenia z niewłasciwym aku ? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry ;), moj pierwszy post i od razu problem.

Sprawa dotyczy wiecznie wyladowanego aku w LC4 400 '95. Kupilem motocykl z akumulatorem 12v 4ah, zastosowałem zasadę domniemania nieomylności i nie wnikałem dla czego jest taki a nie inny. Teraz wiem ze jest nieodpowiedni wiec zacząłem szukać własciwego, i tutaj jest problem. Według wybieralki Yuasy własciwy aku to YTX9-BS czyli 8 ah, z kolei w katalogu cześci zamiennych jaki mam (KTM_400-620_LC4_'96_EXC-EGS_Spare_Parts_Manual.pdf) na stronie 33 czyli czesci elektryczne, poz 32 to: BATTERIE 12 V 1,1 AH. Dodam ze ten właściwy według yuasy nie zmiesci mi się w miejsce na aku. Przeszperalem allegro i znane mi sklepy i aku 1,1 niegdzie nie bylo. Może mi ktoś napisać jakiego szukac ? I póki co, jakie są skutki jeżdżenia z niewłasciwym aku ? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

Jeżeli masz kondensator i jest on sprawny to możesz jeździć nawet bez akumulatora. Jeżeli chcesz mieć lepsze światła na wolnych obrotach to kup akumulator o jak największej pojemności który jeszcze się mieści w przeznaczonym dla niego miejscu. Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki aku masz teraz??

Tak jak napisałem 12V 4Ah.

Odezwij sie na gg 3614308 to znajde Ci cos dobrego w dobrej cenie...

Dzięki za propozycje, ale nie mam zamiaru kupowac nowego aku jeśli mogę bez stresu jeździć z tym który mam. Chodziło mi bardziej o to czy nie stanie się nic złego z instalacja jeśli bedę jeździl z aku o zbyt małej pojemności, albo jaki kupićjeżeli jednak za małe aku może być przyczyną awarii.

Edytowane przez muraaas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...