Skocz do zawartości

Dziwny problem - kawasaki ZZR400 1993r


levis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Niedawno zakupilem dosc egzotyczny motorek - Kawasaki ZZR400 z 1993 roku.

 

Problem jaki zaobserwowalem jest taki, ze motorek jak jest zimny zapala w porzadku (na ssaniu). Ale jak zgasnie mi na miescie na cieplym silniku to moge zapomniec o odpaleniu. Musi postac z 20 min wtedy znow moge go zapalic na ssaniu.

O dziwo, jak pojezdze troszke i mimo cieplego silnika, wrzuce ssanie i zgasze go na ssaniu to zapala bez problemu. Nie ma znaczenia czy po chwili czy po calej nocy...

 

Zaczalem od czyszczenia i synchronizacji gaznikow. Sprawdzilem krocce laczace gazniki z silnikiem, nie wydaja sie byc sparciale...

 

Dziwny, jak dla mnie, jest kranik paliwa. W zasadzie to jest guzik a nie kranik, a wyglada mniej wiecej tak:

http://allegro.pl/item670399813_kawasaki_z...nik_paliwa.html

 

Nie wiem za bardzo jak to dziala i jak go obslugiwac. Wiem ze jak wcisne go, to sie otwiera...

 

Sprawdzilem swiece (2-elektrodowe NGK) i kable - wydaja sie byc ok.

 

Jak motor zapali, to chodzi jak na szlifierke przystalo, czyli bardzo ladnie lapie moc na wyzszych obrotach. Problem jest z tym zapalaniem i obrotami na biegu jalowym...

 

Dzisiaj podlacze na chwile akumulator od samochodu, bo mam wrazenie, ze te 4 swiece 2-elektrodowe + rozrusznik biora za duzo pradu i moze stad tez sie brac problem.

 

Po za tym nigdzie na internecie nie bylem w stanie znalezc jakie luzy zaworowe powinien miec moj silnik...

 

Wszystkie wskazowki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym nigdzie na internecie nie bylem w stanie znalezc jakie luzy zaworowe powinien miec moj silnik...

 

Zdejmij siedzenie i poszukaj pod nim naklejki fabrycznej (o ile jeszcze taką masz) z danymi serwisowymi. Na tej naklejce poszukaj VALVE CLARENCE (czy jakoś tak to powinno pisac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...