Skocz do zawartości

nie kręci rozrusznik, hornet 2005


fuoix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chodzi o hondę hornet z 2005 roku.

wczoraj po poludniu wszystko bylo ok, pojezdzilem i odstawilem moto.

wieczorem natomiast wszystko wygladalo ok do momentu nacisniecia "startera" - rozrusznik nie kręcił.

normalnie gasił światło, gdy starter był naciśnięty, ale z rozrusznika nie dobiegał żaden dźwięk.

odpaliłem na pych i wszystko działa, ale wciąż nie kręci.

 

sprawdzone:

aku - ok,

przekaźnik rozrusznika - działa, ale przy próbie rozruchu nie podaje prądu na rozrusznik (chyba - nie ma napięcia między żółto-czerwonym a zielono/czerwonym na kostce na przekaźniku podczas próby rozruchu),

bezpieczniki/dioda - ok,

lampka biegu neutralnego - świeci,

przełącznik przy dźwigni sprzęgła - działa,

 

przełącznika przy nóżce bocznej nie sprawdzałem, ale chyba nie powinien mieć wpływu na rozruch, jeżeli jesteśmy na biegu neutralnym.

 

jakieś pomysły?

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . .

przekaźnik rozrusznika - działa, ale przy próbie rozruchu nie podaje prądu na rozrusznik (chyba - nie ma napięcia między żółto-czerwonym a zielono/czerwonym na kostce na przekaźniku podczas próby rozruchu), . . .

 

"działa ale nie podaje prądu" To dział czy nie??

"chyba nie ma napięcia" Jak to chyba??

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"działa ale nie podaje prądu" To dział czy nie??

"chyba nie ma napięcia" Jak to chyba??

działa, bo podłączyłem "na krótko" zgodnie z instrukcją zawartą w serwisówce i klikał.

nie podaje prądu, bo napisałem, że pomiędzy żółto-czerwonym a zielono/czerwonym nie ma napięcia.

 

odnośnie tego drugiego - jak cytujesz, to cytuj dokładnie - w mojej wypowiedziu znalazł się myślnik... nie bez powodu. (może wyjaśnię, gdyby ktoś jeszcze nie skumał: "chyba" odnosiło się do niepodawania prądu na rozrusznik, po myślniku wyjaśniłem to, co sprawdziłem "na pewno")

 

teraz mi pomożesz?

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź czy jest napięcia na wyjściu z przekaźnika w stronę rozrusznika (gruby przewód) gdy wciśniesz <start>.

przy najbliższej okazji sprawdzę, ale wydaje mi się, że sprawdzenie napięcia na kostce przekaźnika (między żółto-czerwonym a zielono/czerwonym kabelkiem) pokazało, że nie ma na wejściu przekaźnika sygnału ze startera (a to by oznaczało, że na wyjściu też się nic nie dzieje).

przypominam, że sam przełącznik (przycisk) startera działa, bo gaśnie przednia lampa, jak naciskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze przekaźnik nie "klika" przy próbie odpalenia? Zmierz napięcie na wyjściu z przekaźnika podczas naciskania na <start>. Jeżeli nie będzie odpowiedniego napięcia to musisz szukać po kolei, wyłącznik przy stopce, przy sprzęgle i czujnik luzu wraz z przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil dokladniej jeszcze raz przy klamce sprzegla, tez mialem tydzien temu ten problem i podejrzewalem przekaznik pradu do rozrusznika, lecz okazalo sie ze taka blahostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze przekaźnik nie "klika" przy próbie odpalenia? Zmierz napięcie na wyjściu z przekaźnika podczas naciskania na <start>. Jeżeli nie będzie odpowiedniego napięcia to musisz szukać po kolei, wyłącznik przy stopce, przy sprzęgle i czujnik luzu wraz z przewodami.

nie klika przy próbie odpalenia, ale klika, jak go podepne "na krótko" wg serwisówki

będę mierzył, jak radzisz. tylko jakie powinno być napięcie na wyjściu na rozrusznik? i czy moge jakoś nieinwazyjnie sprawdzić, czy rozr. działa?

wg serwisówki, jak świeci kontrolka "luzu", to czujka jest sprawna

czujki nóżki nie sprawdzałem (sprawdze), ale to raczej nie ona, bo jak jest "luz" to powinien gadać, niezależnie od nóżki.

 

ja bym sprawdzil dokladniej jeszcze raz przy klamce sprzegla, tez mialem tydzien temu ten problem i podejrzewalem przekaznik pradu do rozrusznika, lecz okazalo sie ze taka blahostka.

sprawdziłem omomierzem - przełącznik działa (ale jak jest na luzie, to można bez sprzęgła kręcić) Edytowane przez fuoix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz ze odpala na krotko to rozrusznik przeciez dziala.

kto, ja?

ja pisałem, że odpala na pych.

z sorier'em rozmawiałem o przekaźniku.

 

czytania ze zrozumieniem,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...