Skocz do zawartości

Immobilizer - czy działa??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie immobilizera. Skąd wiadomo , że ten system jest włączony? Gdzieś czytałem , że powinna palić się kontrolka immobilizera zaraz po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki ( zresztą tak jest u mojego kumpla w CBR). Natomiast u mnie NIGDY się nic nie pali :icon_eek: !! Czy to oznacza , że coś jest zablokowane? A może powinienem użyć czerwonego kluczyka do rejestracji kodów? HELP!!!!

Mam Fazera z 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie immobilizera. Skąd wiadomo , że ten system jest włączony? Gdzieś czytałem , że powinna palić się kontrolka immobilizera zaraz po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki ( zresztą tak jest u mojego kumpla w CBR). Natomiast u mnie NIGDY się nic nie pali :icon_eek: !! Czy to oznacza , że coś jest zablokowane? A może powinienem użyć czerwonego kluczyka do rejestracji kodów? HELP!!!!

Mam Fazera z 2006r

 

Witam.

Z tego co się orientuję to system immobilizera jeśli jest uszkodzony zaczyna mrugać (kontrolka) wówczas gdy kluczyk w stacyjce będzie w pozycji ON (zapłon).

System w FZ6 działa na tej zasadzie, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki po 30 sek. lampka zaczyna świecić pulsacyjne i system jest uruchomiony. Po 24 godzinach kontrolka przestaje mrugać ale system nadal jest aktywny.

Wydaje mi się, że jeśli immobilizer byłby popsuty miałbyś problemy z uruchomieniem silnika, gdzie wówczas można pokusić się o użycie tego dodatkowego czerwonego klucza serwisowego (ale to pewnie tylko ASO które może dokonać ponownej rejestracji kodu klucza).

Sprawdź czy wszystko tam łączy Tobie przy stacyjce.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w FZ6,ale w FZ1 mozna tak ustawic ze kontrolka nie miga po wyjeciu kluczyka...W ustawieniu standardowym natomiast mruga przez 24h a potem gasnie-jak to juz u gory zostalo napisane ;)

 

Z czystej ciekawości zapytam: jak to się w FZ1 przestawia ?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w FZ6,ale w FZ1 mozna tak ustawic ze kontrolka nie miga po wyjeciu kluczyka...W ustawieniu standardowym natomiast mruga przez 24h a potem gasnie-jak to juz u gory zostalo napisane ;)

 

No właśnie jak się dostać do ustawień niestandardowych??

W serwisówce nie ma info jak zrobić diagnostykę systemu. Piszą tylko , że jakby był jakiś błąd to pojawi się kod na wyświetlaczu. Czy taki kod błędu nie powinien pojawić się w przypadku przepalonej diody? A może ktoś wie jak zainicjować diagnostykę używając SELECT i RESET A tak na marginesie wymieniał ktoś z was żarówkę od kontrolek ?- podobno straszna męka bo całość wyświetlacza jest sklejana a nie skręcana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...