Skocz do zawartości

Montaż podgrzewanych manetek - NIE na stałe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż w środku wiosny postanowiłem zakupić podgrzewane manetki :biggrin: niestety pomimo że temperatura przekracza 20stopni i swieci slonce to jadac powyzej setki dluzszy czas nadal marzną łapki :icon_mrgreen:

 

 

manetki założone, wszystko pieknie i cieplutko tylko jest jeden problem a mianowicie manetka na rolgazie się ślizga.

 

z lewą manetka jest ok, jest pewnie zamocowana ale prawa manetke mam zamontowaną na takiej plastikowej tulejce ktora obraca na kierownicy dając tym możliwość regulacji gazu.

 

problem w tym ze po nagrzaniu menetek ślizga wlasnie sie na tej plastikowej tulejce.

 

napewno sa dopasowane wzgledem kierownicy poniewaz kiedy sa zimne nie zauwazylem tego zeby sie slizgały, problem pojawia sie kiedy staja sie ciepłe.

 

moze macie jakis sposob jak to zamocowac do tej plastikowej tulejki zeby po nagrzaniu sie nie slizgała?

 

 

 

 

 

 

oczywiscie najlepszym sposobem bylo by sklejenie na jakis klej typu "kropelka" ale poprzedni wlasciciel wlasnie tak zrobil ze zwyklymi manetkami i musiałem je rozcinać a chcialbym mieć możliwość pozniejszego demontazu manetek bez ich niszczenia, dlatego nie zakladałbym kolejnego tematu i tym samym spamowac forum gdyby nie ta mozliwosc pozniejszego demontazu manetek :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuję swój post z innego forum:

 

Stadardowy problem. Też przez to przechodziłem, tylko że nie mogłem użyć kleju żeby nie było żadnych problemów przy zmianie manetek. W moim przypadku sprawdziła się taśma izolacyjna... Przyklejasz taśmę WZDŁUŻ rollgazu - koniecznie w taki sposób, żeby koniec taśmy był włożony do kierownicy (inaczej wszystko się podwinie przy naciąganiu manetki i nic z tego nie będzie). Naklejasz kilka takich pasków (u mnie chyba 4 w różnych miejscach) i tyle. Tylko podgrzej najpierw manetki na maxa i daj tyle tamy żeby wchodziły ciężko (pamiętaj, że na początku manetka często jest nieco szersza i łatwo wchodzi, a dopiero koniec ciężko, tylko nie pamiętam czy w Oxfordach też tak było, w Saito na pewno).

 

Po prostu zwiększy się obwód rollgazu i manetka będzie zaklinowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...