Skocz do zawartości

Yamaha R1 2003 a kwaestia opon


JERY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze w dziale szkola jazdy bo bardziej chodzi mi o praktyke i odczucia niz o kwestie mechaniczne. Pytanie dotyczy zmiany tylnej opony z 190/55 na 180/55. Z punktu widzenia mechaniki nie powinno sie zmieniac rozmiaru na inny niz to zalozyl/zaprojektowal kontruktor. Jednak spotkalem sie z opnia uzytkownika tego modelu, ze na 180kach jezdzi sie znacznie lepiej. Wg. slow tego uzytkownika wszyscy tak jezdza. Prosba do uzytkownikow erłanów o wypowiedzenie sie w tej kwestii. Najbardziej zalezy mi na opniach ludzi ktorzy skladaja ten motocykl o kat 45 stopni i wiecej (np. na torze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem do czynienia z rozmiarami 180, 190, 200 i 215 (zaznaczam, że były to zwykłe szosowe opony z średniej półki jakościowej/cenowej) i zdecydowanie 180, jeżeli chodzi o winkle i szorowanie kolanem jest najlepsza, przynajmniej ja miałem takie odczucie..., aczkolwiek miałem również przyjemność śmignąć sobie R1 z miękkimi, torowymi slickami w orginalnym rozmiarze, zupełnie inna jazda, moto dosłownie klei się do asfaltu i muszę powiedzieć, że nie tyle co rozmiar (180-190) a typ i jakość opony ma dużo większe znaczenie...

Dlatego uważam, że powinno się stosować oryginalny/zaprojektowany rozmiar i inwestować w markowe/dobrej jakości opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuję sie pod tym, często większe różnice są między róznymi modelami tego samego rozmiaru, niż różnymi rozmiarami tego samego modelu, zwłaszcza gdy chodzi o przeskok 10mm, załóż wymiar zalecany o sportowym profilu jeśli chcesz ganiać ostro.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...