Skocz do zawartości

Do Norwegii na piwko i do domu


N3stor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ktoś chętny na przelot do Norwegii na 1, 2 dni i powrót?

Ładnych pare lat temu urwał mi się kontakt z wujkiem, który mieszkał nie daleko Oslo. Nie mam aktualnego telefonu, tylko kilka adresów. A nóż by się udało go odnaleźć. Trzeba by się pobawić w detektywa.

 

Można pomyśleć na promem do Szwecji, albo przez Danię. Wyjazd na teraz, mogę jechać nawet jutro, tylko nie w drugiej połowie maja. Jechałbym Tenerą, spanie raczej w namiocie. Generalnie nie chciałbym za dużo wydać.

 

a taki spontan :biggrin:

Edytowane przez N3stor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mocno: zobaczyć Park Wigelanda w Oslo :D Nocleg z namiotem na stacjach benzynowych raczej bezproblemowo, często mają gorącą wodę (nie ma to jak herbata z rana). nie nastawiaj się na wysoką przelotową w Szwecji - aparatura wylicza średnią prędkość przejeżdżanych odcinków i na tej podstawie można słono zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mocno: zobaczyć Park Wigelanda w Oslo :D Nocleg z namiotem na stacjach benzynowych raczej bezproblemowo, często mają gorącą wodę (nie ma to jak herbata z rana). nie nastawiaj się na wysoką przelotową w Szwecji - aparatura wylicza średnią prędkość przejeżdżanych odcinków i na tej podstawie można słono zapłacić.

 

???

Mozesz rozwinac ostatnia mysl?Gdzie to widziales??Znasz z autopsji ,czy z opowiadan???

Pozdrawiam.

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac ostatnia mysl?Gdzie to widziales??Znasz z autopsji ,czy z opowiadan???

Jedno i drugie. Jadąc przez ten piękny kraj (2004 rok) otrzymałem informację, że tak właśnie jest. Sprostuj jeśli mam błędne/nieaktualne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o ile szwedzi wprowadzili ten ich program vision-zero, to po prostu beda strzelac do motocyklistow i tyle :buttrock:

 

bylem w szwecji w 2005 i nie spotkalem sie z niczym takim.. gdzies w skandynawii (ale mam wrazenie, ze w norwegii) mi zrobili fotke (chyba przegialem w miescie z predkoscia), ale do dzis nic nie przyszlo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z kolegą zrobiliśmy w 2007 w Finlandii od Helsinek przez Kuopio, Vaase, Turku, Helsinki i nie spotkaliśmy policjanta a jechaliśmy oczywiście "przepisowo" po różnych drogach. Na 2-3 dni to trochę samobójstwo ale oczywiście powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile szwedzi wprowadzili ten ich program vision-zero, to po prostu beda strzelac do motocyklistow i tyle :buttrock:

 

bylem w szwecji w 2005 i nie spotkalem sie z niczym takim.. gdzies w skandynawii (ale mam wrazenie, ze w norwegii) mi zrobili fotke (chyba przegialem w miescie z predkoscia), ale do dzis nic nie przyszlo..

 

Nigdzie w skandynawii nie spotkalem fotoboxow, ktore cykalby fotki od tylu wiec mozesz spac spokojnie :wink:

 

Co do wypowiedzi Bandziora to o ile wiem to nie ma czegos takiego jak opisal.Fotoradarow jest sporo,szczegolnie w okolicach Oslo a i tajniakow kreci sie duzo,wiec nie polecam przekraczania limitow .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wynalazki w wersji "mini" są na obwodnicy Sycowa na trasie Warszawa-Wrocław. Mierzą prędkośc z dwóch kamer oddalonych jakieś 50m od siebie i do tego potrafia nr blachy odczytać i bezczelnie go wyświetlić ;] Na razie tylko informacyjnie i do tego tylko zaraz po zamontowaniu widziałem toto w akcji jak sie pomyliło i moja blache źle odczytało :D.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...