Skocz do zawartości

MEGA USTERKA w V-STAR XVS 1100 - Pytanie.


Bubacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich-

 

Mam pytanko...

W moim najpiękniejszym V-Starku 1100 z 2000 roku pękł mi wałek pomiędzy skrzynią biegów a dyfrem,do którego nakrętką przykręcony jest krzyżak.

 

I tu moje pytanie: CZY TRZEBA POŁOWIĆ SILNIK ??? żeby wyjąć ten wałek ?

 

Z serwisówki wynika że raczej trzeba,,,ale pomyślałem sobie ,,spytam,może jakiś "mądry Polak po szkodzie"

będzie mógł podzielić się swoimi ,,,mękami :wink: :wink:

 

Wydawałoby się że to pierdoła,ale żeby się do tego dostać musieliśmy rozbabrać cały motocykl ,w całości zostało tylko przednie zawieszenie :icon_eek: :icon_eek:

 

Gdyby ktoś mógłby mi odpowiedzieć,byłbym bardzo wdzięczny :bigrazz:

Dzięki !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich-

 

Mam pytanko...

W moim najpiękniejszym V-Starku 1100 z 2000 roku pękł mi wałek pomiędzy skrzynią biegów a dyfrem,do którego nakrętką przykręcony jest krzyżak.

 

I tu moje pytanie: CZY TRZEBA POŁOWIĆ SILNIK ??? żeby wyjąć ten wałek ?

 

Z serwisówki wynika że raczej trzeba,,,ale pomyślałem sobie ,,spytam,może jakiś "mądry Polak po szkodzie"

będzie mógł podzielić się swoimi ,,,mękami :wink: :wink:

 

Wydawałoby się że to pierdoła,ale żeby się do tego dostać musieliśmy rozbabrać cały motocykl ,w całości zostało tylko przednie zawieszenie :icon_eek: :icon_eek:

 

Gdyby ktoś mógłby mi odpowiedzieć,byłbym bardzo wdzięczny :bigrazz:

Dzięki !!!!!

Jeśli jak piszesz pękł wałek, to niestety trzeba rozpołowic silnik (. Niedawno mialem podobny dylemat, znajomemu pękla koncówka wałka - odpadł razem z nakretką - w miejscu przykrecenia krzyżaka i juz zaczęlismy rozbierac silnik ale ..ktos wpadl na pomysł żeby nawiercic i nagwintować wałek i krzyżak dokrecić srubą. Dodam tylko, że wałki, ten z krzyżakiem i ten w skrzyni biegow to komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak piszesz pękł wałek, to niestety trzeba rozpołowic silnik (. Niedawno mialem podobny dylemat, znajomemu pękla koncówka wałka - odpadł razem z nakretką - w miejscu przykrecenia krzyżaka i juz zaczęlismy rozbierac silnik ale ..ktos wpadl na pomysł żeby nawiercic i nagwintować wałek i krzyżak dokrecić srubą. Dodam tylko, że wałki, ten z krzyżakiem i ten w skrzyni biegow to komplet.

 

 

Dzięki bardzo za info :bigrazz:

 

Bardzo ciekawe co piszesz,tylko nie wiem dokładnie jak mam nagwintować wałek,,,,,,,,,,,??? skoro jest pęknięty,,,,,, ale podrapiemy się jeszcze trochę po głowie i może faktycznie jakiegoś patenta się wymóżdży.

 

Słyszałem też opinie że silnik ten JEST CHOLERNIE CIĘŻKO ROZPOŁOWIĆ ze względu na przeróżne,skomplikowane ściągacze !!!!

Ciekaw jestem czy ktoś potwierdzi tę opinię ?

 

I co za tym idzie podobno lepiej kupić "nowy" silnik za 2 tyś i zrobić po prostu przerzutkę ,niż pitolić się z kręceniem starego. Wiadomo że grzebany silnik- to grzebany,,nigdy nie będzie już tip-top.

 

A tak przy okazji, jeżeli ktoś miałby jakiś fajny silniczek do XVS 1100- proszę o kontakt - 600 92 84 62.

 

Dzięki :crossy:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie kupisz silnik do draga za 2tys.pln.?Tyle, podejrzewam wyniesie remont Twojego silnika.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...