Skocz do zawartości

Silnik się grzeje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej :)

mam problem z motorkiem suzuki dr 125, 98 rok ,silnik mi się tak nagrzewa po przejechaniu 3 ,4 km do takiej temperatury że aż śmierdzi raczej nie powinien mieć takiej temperatury,nie wiem co jest ,wymieniłem olej i filtr aczkolwiek myślałem że to wina filtra że nie ma dobrego obiegu, ale nie trafiłem to nie to :((

wydaje mi się jak by to było spowodowane wadliwością cewki aczkolwiek z lewej strony zaczyna sie najpierw rozgrzewać nie jestem pewien co do tego czy miał ktoś może podobne problemy ?

 

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam opisz dokładniej ten problem bo piszesz ze zaczyna sie grzać z lewej strony czyli od strony rozrządu

miałem dawno temu dr i tez sie strasznie grzała do tego stopnia ze az silnik stawał i jak ostygła to dopiero puszczało i można był jechać dalej

 

a u ciebie możne olej ci gdzieś kapie na silnik i dlatego śmierdzi jak sie zagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tzn zaczyna sie to od strony cewki od lewego kartera aczkolwiek jest ona w silniku a pracuje to widzę razem z olejem , olej nie cieknie, uszczelki dobre ,dziwne to jest raczej bo nie powinien mieć takiej temperatury jak cylinder powinien być tylko lekko ciepły , a nie ma ubytku na mocy nic a nic ale jak tak dalej będzie to on wkońcu stanie i się zatrze

Chciałem pojeżdzić suzi bo większym nie wyjadę bo ślisko to lekkie więc fajna zabawa by była ale cóż mam pecha :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z twojej wypowiedzi wynika ze silnik zaczyna ci sie grac od spodu od strony magneta może by trzeba było zdjęcie dekiel i sprawdzić czy wał sie lekko obraca

 

ja w mojej miałem taki przypadek ze tłok sie sypał i leciały opiłki było zwiększone tarcie moto się grzało

a jak robiłeś wymianę filtru i oleju zwróciłeś uwagę na opiłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaznik rozumiem masz dobrze wyregulowany? jaki kolor swiecy? Kolektor nie robi ci sie czerwony?

 

 

 

gażnik powinien być ok kolor świecy kawa z mlekiem

 

Gaznik rozumiem masz dobrze wyregulowany? jaki kolor swiecy? Kolektor nie robi ci sie czerwony?

 

 

 

gażnik powinien być ok kolor świecy kawa z mlekiem a co do korektora to robi się czerwony jak na postoju jest długo i na ssaniu ale chyba to normalne

Edytowane przez rafal20099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz ta DR'kę? Może ona po prostu ma taką temperaturę pracy, w końcu silnik jest chłodzony powietrzem no i olejem.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz ta DR'kę? Może ona po prostu ma taką temperaturę pracy, w końcu silnik jest chłodzony powietrzem no i olejem.

 

 

 

a w kwietniu ubiegłego roku kupiłem , właśnie nie wiem czy to możliwe żeby motor miał tak gorący silnik , głowica to rozumiem i cylinder ale reszta , raczej chyba nie, no żeby nie dotknąć się kartera nie można bo parzy ,to coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...