Skocz do zawartości

Pytanie do lakierników- pistolety do malowania


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić 2szt, jeden nisko, drugi wysokociśnieniowy. Czyli w sumie cena do 300zł. Które z tych dwóch kpl mogą być lepsze?

 

http://allegro.pl/item545928681_pistolet_h...a_2_sztuke.html

 

 

albo te...

http://allegro.pl/item547537187_green_gold...akierniczy.html

 

 

Troche malowałem renowacyjną i akrylem, teraz chcę sobie ładnie motocykle odmalować, a kupując chce zeby zostały na przyszłość. Kompresor reduktor i odwadniacz mam.

Edytowane przez bakczysaraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ani jeden ani drugi.

Profesjonalny pistolet lakierniczy to wydatek około 600 - 800PLN.

 

Lepiej zastanów się czy nisko czy wysoko ciśnieniowy i kup jeden porządny - raczej polecam nisko ciśnieniowy (do lakierów wodnych bardziej się nadaje).

 

Sata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi Sata do malowania ruska i jawy? dobra, już nie bede pytał o porady..

 

Jezeli chcesz polakierowac ruska i jave to moze taniej wyjdzie oddac lakiernikowi ?

 

zadales pytanie na ktore Raczek bardzo dobrze odpowiedzial. Oczekujesz jakiejs tam jakosci a tykim sprzetem jej nie osiagniesz, rownie dobrze mozna pomalowac pedzlem i poszlifowac z polerka, efekt bedzie podobna a koszta duzo mniejsze. :biggrin:

 

Mozesz sprobowac dogadac sie z lakiernikiem aby uzyc jego sprzetu i jego kabiny - pytanie tylko czy szanujacy sie lakiernik na to pojdzie.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jest znalesc sobie jakies nowe hobby i nauczyc sie czegos nowego - nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Warto jednak zdac sobie z tego sprawe, ze bez pewnej jakosci nie dasz rady. W przypadku pistoletu lakierniczego ta jakosc kosztuje i ja widac. Pomijajac juz zacieki poprzez niewprawna reke i technike kladzenia + wyczucie, jaka frajde bedziesz mial z tego, ze bubel " zapluje " Ci powloke ktora lakierowales ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem kilka sprzętów pistoletem za 70zł i autorenolakiem. Może to były komarki i WSK, ale mimo wszystko wszystko po 2x malowaniu od nowa jednego zbiornika reszta wyszła bez syfów, cytryny i z ładnym połyskiem. Teraz tego pistoletu używam do podkładu.

 

A kabina bezpyłowa? bardzo prosto można zrobić prowizorkę, która do malowania 2x do roku wystarczy i spełni swoja rolę wyśmienicie (mam wypłytkowane pomieszczenie z wentylacją i oświetleniem. wystarczy to zrosić wodą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...