Skocz do zawartości

Czy Honda MBX 80 to...


rafcAF1 50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak dla mnie to troszke mało mocy

 

Dość kontrowersyjna wypowiedź jak na kogoś kto jeździ WSK 125 :)

 

MBX to bardzo wdzięczny motorower, lekki, zwinny, i dość "wypasiony" jak na tamte lata :) Pewnie ta informacja będzie Cię najbardziej interesować, mój MBX ciągnął 95km/h co jak na takiego młodzieńca jak Ty to troszkę przydużo (wiem bo sam kupiłem w wieku 14 bądź 15 lat).

 

Kiedyś napisałem coś w rodzaju testu tej Hondziawki ale nie wiem, czy jest to gdzieś na necie. Poszukaj w forumowym archiwum, jeśli nie znajdziesz tej wypowiedzi to na pewno inne ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma i nie narzeka. Z tego co wiem to nie miał większych problemów z nią. A jak dla mnie to troszke mało mocy.

 

Nie przesadzajmy. Kupilem kiedtys zeby wrzucic z niego silnik do mojego MTX-a oslabionego to mial wykop potworny. Sam sie dziwilem bo bez problemu lecial do 120 km/h po rownym no ale obroty to juz mial przy tym krytyczne. Predkosc to sprawdzalem nawet samochodem . Oczywiscie nie chwale sie tutaj tylko absolutnie zadnego porownania nie ma do WSK bo do 100 zbieral sie w czasie nieskocznenie krotszym. Silnik to byla seria,przeloezenie bodajze tez jedynie caly wydech Sebring zamiast orygianlu. W koncu nie przelozylem tego silnika juz nie pamietam z jakiego powodu. A no i oznaczenie mial bodajze HC04 silnika. Mial wieksza srednice cylindra ale mniejszy skok niz HD08 mtxa. W zasadzie to ja moze chcialem przelozyc cylinder z tlokiem ( nie pamietam juz) no i nie pasowal. Bo chyba wlasnie wersje MTXa R2( czyli hd09 ) i mbxa hc04 ( czyli te jakby "najwyzsze" wersje) mialy mniejszy skok-wieksza srednice. Oczywiscie nie traktujcie tego jako 'prawde objawiona' to takie moje wydumki. W kazdym razie silniki mtx hd08 i mbx hc04 roznia się 'góra' silnika. No i jeszcze dodam,ze z hd08 za nic nie moglem wydusic chociaz troche porowynywalnej mocy jak w mbxie mimo iz byl zrobiony na tiptop. Na przyspieszenie i vmax mozna powiedziec ze ten mtx nie jechal. Moral z tego taki, ze szukajcie HC04 ;)

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do mnie ? No ja caly czas pisalem,ze z moich doswiadczen to najlepszy byl silnik z MBX-a 80 (HC04). Tym bardziej, ze ten silnik juz byl sporo 'wylatany' a szedl jak burza. Przeciez hc04 to oznaczenie jakby modelu. Mtxy przeciez tez maja np nazwe mtx 80 a dokladniej sa modele hc 04,05,06,08 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...