Skocz do zawartości

Jaki najlepszy Honda CB 500,Kawasaki ER-5 czy Suzuki GS 500?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... ja tam proponuje CB 500 piekny motorek chłodzony ciecza (nie tak jak GS powietrzem) i w ogóle HONDA niewiem dleczego do tej marki mam najwieksze zaufanie.... a poza to np silnik GSa pamieta GS 450 czyli lata 75-80. A co do tego czy na początek bedzie dobra to mysle ze na spokojnie... wychodze z założenia iż jeśl niesz pod kopółką odpowiednio to nawet na simsonie możesz się zabić.... nie nie konecznie mam kolesia który nie miał pojęcia o moto zadnego a lata XJR 1200 (na początek) i niezle mu idzie... nawinol juz dosc duzo i bez gleby.... tak ze bierz CBka i nic sie nie martw (ani o sprzet ani o siebie) POZDRAWIAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No własnie' date=' sprawa wdzianka.Często o tym wspominacie.Napisałem nowy temat w którym proszę o konkretne podpowiedzi w tym kierunku.Wiem że to bardzo ważne,dlatego też szukam dobrej rady.

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. :buttrock:[/quote']Wklej link jeśli możesz. Ja na początku stawiałem na kask. W tamtym roku kupiłem pierwsza rzeczy z protwektorami mianowicie kurtke, w tym roku spodnie a buty ... od paru latek doskonale spiuja sie adidaski :) No jak jest zimniej to zimeowe zawsze pod siedzeniem dodatkowo mam pokrowce PD. NIe tylko na deszcz ale w nich tez jest cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc napisał:

Na pierwszy motocykl jednak wybrał bym cos typu MZ ETZ 250, jak się wyłożysz to małe straty, będziesz się uczył jeździć więc jak coś popsujesz to koszty naprawy tez będą mniejsz, no i moc jest wystarczająca do spokojnej jazdy bez szaleństw.

 

Co do kosztów związanych z ewentulnymi szlifami to mam zamiar się zabezpieczyć przez Auto Casco. Nie wiem ile będzie wynosić AC na motór ale przynajmniej w pierwszym roku będe chciał go ubezpieczyć. :roll:

 

Paweł napisał:

Wklej link jeśli możesz.

Jaki link z ciuchami? Nie mam takowych. Jako że mam jechać niebawem do Berlina,to własnie tam mam zamiar coś dla siebie znaleźć.Ponoć jest duży wybór i dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jaki link z ciuchami? Nie mam takowych. Jako że mam jechać niebawem do Berlina,to własnie tam mam zamiar coś dla siebie znaleźć.Ponoć jest duży wybór i dużo taniej.

Chodziło mi o link do nowego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

No ubranko to podstawa,musisz Sobie sprawic,a to tez troche kosztuje ,ale na tym niema co oszczedzac,tak odluz Sobie ok 1,5tysiaka i mysle ze juz sie ubierzesz.

Ja teraz na motobazarze kupilem sobie kurteczke za 450(nowa),ale uzywke tez mozesz smialo kupic.

Chyba ze kup Sobie najpierw sprzeta,a potem ciuchy,wiadomo moto to podstawa :smile2:

A z tego co pamietam to kolejny bazar w katowicach bedzie 4kwietnia i tam poszukaj Sobie ubioru,bo wybur naprawde duzy i ceny tez spoko.

 

Pozdrawiam

Maciek xj600S

TYCHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca polecam CB 500.

Sam kiedyś brykałem na CB i nie dam nic złego o niej powiedzieć. Faktycznie podczas zakupu jest to nieco większy wydatek niż np. GS ale później w trakcie ekspluatacji ten motorek prawie nic nie kosztuje (spalanie 4-5l). Ja zrobiłem na CB grubo ponad 30 tys, km a koleś ktury kupił ją odemnie nawinął kilkanaście tysięcy i nic. Chłodzenie cieczą pozwala na ekstremalne traktowanie w każdych warunkach nawet w upalne dni.

CB sprawdzony był kilkakrotnie podczas dłuższych podruży (trasy powyżej 4 tys. km) i zasłużył sobie na bardzo dobre wrażenie.

Pozdrawiam

KINOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata spędziłem na ER5. 30 tysięcy nabite - zaliczona Hiszpania, Chorwacja - zawsze z pasażerką. Żadnych problemów - super. Jak bym miał wybierać jeszcze raz to wybór był by napewno ten sam. Te moto to był mój pierwszy 4takt. A ubranie jest najważniejsze - szczególnie w spotkaniach z asfaltem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...