Skocz do zawartości

Alpy francuskie, Francja południowo-wschodnia, Szwajcaria


Bandzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w Alpy Francuskie w drugiej połowie lipca, mam pytanie do szanownych kolegów, którzy już odwiedzili ten region o kilka dobrych rad i propozycji

 

1) Co warto zobaczyć, gdzie zatrzymać się na dłużej?

2) Którędy warto motocyklem pojechać, ciekawe odcinki dróg z zakrętami, widoki, etc.

3) Gdzie można tanio i dobrze przenocować (tanie motele, kwatery prywatne)

4) Szacunkowe ceny wstępów, noclegów ...

 

Z góry dzięki za wszelkie rady :buttrock: :crossy: :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym albo grudniowym numerze jest artykuł o wyprawie na najwyższa przełęcz chyba właśnie w alpach francuskich.. ale mogę się mylić - polecam. Może znajdziesz tam kilka wskazówek - ja niestety nie miałem przyjemności bywać w tamtych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w Alpy Francuskie w drugiej połowie lipca, mam pytanie do szanownych kolegów, którzy już odwiedzili ten region o kilka dobrych rad i propozycji

 

1) Co warto zobaczyć, gdzie zatrzymać się na dłużej?

2) Którędy warto motocyklem pojechać, ciekawe odcinki dróg z zakrętami, widoki, etc.

3) Gdzie można tanio i dobrze przenocować (tanie motele, kwatery prywatne)

4) Szacunkowe ceny wstępów, noclegów ...

 

Z góry dzięki za wszelkie rady :buttrock: :crossy: :icon_twisted:

 

Hej.

 

Ad 2: Ile planujesz czasu na dojazd? Bo jeśli zależy Ci na zobaczeniu jak najwięcej to proponuję jechać przez Austrię, Włochy i Szwajcarię. Jeśli taki wariant obierasz to mogę podać Ci kilka dróg którymi jechaliśmy. Bardzo pomocna w planowaniu może być dla Ciebie TA STRONKA a szczególnie ten FRAGMENT :flesje: Pod spodem czasy, odległości, jak dojechać...

 

Ad 1: We Francji możesz zaliczyć Chamonix i wjechać kolejką linową żeby z bliska zobaczyć Mount Blanc (masz to na naszym 1 filmiku) 3 lata temu kosztowało coś koło 36 euro za 2 osoby w 2 strony. Parking na moto pod samą kolejką za free. Stacja jest w centrum więc łatwo do niej trafić. Wg nas warto.

 

Ad 3: Nocujemy pod namiotem więc nie mam Ci co pisać :cool:

 

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nocleg w namiocie w parku Mercantour, w wytyczonym miejscu (nie na dziko, choć za darmo). Góry, strumyk, cisza... Polecam również Col de la Bonette. jest tam fajny bunkier niedaleko :) - http://lh3.ggpht.com/_JF-vGiymBBo/SKlsvvnb...%28Large%29.jpg

Jest bardzo blisko tej najwyższej pętli - Cime de la Bonette. Na Bonette dojedziesz Col de Restefond. W okolicy jest też Col du Galibier, na której MOTOCYKL testuje ścigacze w Alpenmasters... w tamtych okolicach jest też najwyższe przejście graniczne w Europie - Col d'Agnel (Francja-Włochy). Mozna pojechac dla samego "bycia" i zobaczenia, ale jakiejś wielkiej rewelacji nie ma... Col de Izoard, Col de Iseran też można zahaczyć. Bardziej na południe jest Col de Turini - odcinek rajdu Monte Carlo :).

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi wchodzą w grę zdecydowanie u ludzi (kręgi połamane, nie dadzą spać w namiocie). Czy rzucają się w oczy liczne dostępne pokoje, miejsca noclegowe, jakie ceny na stancjach/w hostelach? Jeśli ktoś ma takie informacje, pisać śmiało ;)

 

W ogóle jaki stan dróg w górskich partiach, da radę polatać na kolanie?? :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi wchodzą w grę zdecydowanie u ludzi (kręgi połamane, nie dadzą spać w namiocie). Czy rzucają się w oczy liczne dostępne pokoje, miejsca noclegowe, jakie ceny na stancjach/w hostelach? Jeśli ktoś ma takie informacje, pisać śmiało ;)

 

W ogóle jaki stan dróg w górskich partiach, da radę polatać na kolanie?? :crossy:

W Austrii, Szwajcarii pełno jest pensjonatów, które w nazwie mają "Biker". Nie korzystałem z nich ani razu ale z tego co słyszałem to wszystko zależy od czasu i pogody. Nieraz będziesz musiał szukać wolnego miejsca a nieraz trafisz od razu. Chyba połowa niemieckich bikerów jak jest pogoda to wali w te okolice na weekend, jak mają wolne itp. Co chwilę widać jakiegoś bez bagaży tylko z małym plecaczkiem/torbą na bak. Nie potrzebują targać gratów bo nocują właśnie w pensjonatach. Przy każdym z nich widać kilka zaparkowanych sprzętów.

 

Stan dróg:

Austria, Szwajcaria - większość dróg o jakich możemy pomarzyć. Polecam szczególnie "kwadrat szwajcarski" . Nazwałem sobie tak 4 przełęcze: Furka, Susten, Grimsel i Gothard. Dodatkowo jeszcze w okolicy kilka przełęczy- Nufenen, Oberal i najsłabsza z nich Lukmanier.

Jedyną kiepską drogę spotkałem na Klausenpass. Pełno nierówności a w dodatku droga usłana krowimi plackami na całej długości KLIK bo w dolinie wypasa się tysiące jałówek i spędza do zagród asfaltem...

 

Francja- wszystko zależy od drogi. Jechałem różnego rodzaju asfaltami ale kolein nie uświadczyłem. Dziury tylko na mało uczęszczanych trasach i to sporadyczne. Za to często na bocznych drogach spotykałem piasek na jezdni. Ale i tak nie ma porównania. Większość dróg bardzo dobra.

 

Wszystko też zależy jaka była zima. W wyższych partiach często widzi się spękany asfalt i trzeba uważać. Dużo dróg po zimie musi być naprawianych bo zniszczyły je lawiny i osuwanie się ziemi. Tyle, że tam robią to systematycznie.

 

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nocowałem pod dachem w Alpach. Zamiast opcji czterogwiazdkowej wybierałem tę z milionem gwiazd ;). Po głowie plącze mi się tylko taka myśl, że schronisko przy Col du Galibier jest prowadzone/założone/etc. przez Polaków, czy jakoś tak. Nie jestem jednak tego pewien. Poszukaj w necie jeśli będziesz zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedynie Hotel w tej okolicy, w którym pracuje polka z mężem (ceny 500-700 eur/noc!)

 

Tu pojawia się kolejne pytanie: jak u francuzów z dogadaniem się w dialekcie angielskim? :)

 

 

Generalnie sporo informacji jest na forach... rowerowych :lalag: Jednak większość (wszyscy?) śpią pod gwiazdami, stąd ciężko o info odnośnie aktualnych cen noclegów.

 

W 'SUI' spodziewam się raczej górnej półki i spać tam raczej nie będę (może 1 noc), ale nie wiem jak skalkulować koszt spania po ludziach we 'F' :banghead: gdzie wśród serpentyn chciałbym spędzić większość urlopu :icon_twisted: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we Francji byłem ze 2-3 dni, więc niewiele, ale odczułem, że oni po angielsku rozmawiają tylko kiedy trzeba i to też niechętnie. Miałem to jednak w dupie, bo zdaje się, że mają ten język w podstawówkach i mamy XXI wiek, o czym im przypominałem gdy dukali nieskładne słowa.

 

Niestety z cenami noclegów nie pomogę. CH robiłem tylko przejazdem, bo tam spanie w chaszczach surowo zabronione.

 

Z tymi cenami to się nikt nie walnął o jedno zero :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawia się kolejne pytanie: jak u francuzów z dogadaniem się w dialekcie angielskim? :)

W sumie kilka dni we Francji spędziliśmy i jedyną osobą, która znała/mówiła/chciała mówić ;) po angielsku to był student z UK, który przetłumaczył nam menu w knajpie. Tak jak we Włoszech- mają swój język i niechętnie rozmawiają w innym. Zawsze się można dogadać na migi...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli szukasz noclegów to myśle że tu coś znajdziesz w "Logih" jest w miarę tanio.

http://www.logis-de-france.fr/es/index.htm

Jeśli chodzi o Angielski to :banghead: - W tańszych hotelach elementarna znajomość!! Wiem bo pracowałem we francji jako kucharz 2 sezony. Jesli chodzi o miejsca warte zobaczenia to na pewno "Moustiers saint Marie" i "Le gorg du Verdon"

http://www.provenceweb.fr/e/groupes/verdon/gorges.htm

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...