Skocz do zawartości

Jak kupic bak?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że jest pod spodem zardzewiały bo w mojej starej Kawie z 91 nie był zardzewiały wcale... Brakuje jednej podkładki gumowej w uchwycie do której trafia owiewka. A dlaczego w ogóle zmieniasz swój bak :icon_question:

 

Wlasnie to jest mankament motocykli sprowadzonych z Anglii,ze sa zardzewiale:/ Moj tak samo. Jak go kupilam to juz mial z prawej strony zaszpachlowany bak. A niedawno poszlam do garazu,zeby nacieszyc oko i zobaczylam,ze caly bak sie jakby spocil, a w calym garazu smierdzialo benzyna. Odpalilam maszyne i zaczelam sie przygladac. Az tu nagle z lewej strony baku zaczelo wyciekac paliwo przez dziurke. Sie okazalo,ze jest od wewnatrz zzarty ;/ Wiec wymyslilam,ze sobie wymienie bak. Taka jest moja historia. I nie wiem co robic, bo wszystkie baki sa daleko. Mialam jechac ogladac jeden, ale koles okazal sie calkowitym baranem, bo stwierdzil,ze szkoda mu czasu na takie tanie transakcje i nie mozna ogladnac baku ;/ Jedynie wysylka. Wiec mu podziekowalam, bo cos mi tu smierdzi;/

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to dziwne, że do tego stopnia był przeżarty, że aż się zrobił otwór... Ja też miałem swoją Kawe sprowadzą z GB, ale kupiłem od niemca i bak był konkretnie zardzewiały jedynie od środka bo moto bardzo długo stało pod wiatą na dworze... A może to nie rdza tylko powypadkowa przeszłość w Twoim przypadku? Bo szczerze mówiąc wątpię, żeby tak rdza przeżarła ten zbiornik a widzę, że masz już egzemplarz po 94 roku.

 

A jeśli gość ma takie podejśćie to dziękujemy :wink: W każdym bądź razie bak musisz kupić, a ten z podanej rzez Ciebie aukcji mi się nie podoba, za bardzo zdewastowany. Poczekałbym jeszcze, może się trafi coś ładniejszego.

 

http://moto.allegro.pl/item525168631_bak_k...ki_gpz_500.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie :) Tez tak sobie pomyslalam,ze po co mam kupowac taki sam bak, jak moj ;)

Najgorzej,ze nie mam tu nikogo kto by byl wstanie mi cos doradzic. Wszyscy moi moto-koledzy powyjezdzali,a Ci co zostali, to wiedza tylko jak odkrecac manetke ,a nie jak cos zrobic przy motocyklu. Wlasnie czekam na jednego kolege, ktory zajmuje sie renowacja starych motocykli - moze mi cos podpowie.

Tymczasem!

Pozdrawiam!!!! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze takie pytanko do kolegow motonitow. kolega mi poradzil zakleic dziurke w baku. Znaczy przykleic cos na te dziurke. Co Wy na to?? Troche to badziewnie bedzie wygladac, ale moze warto sprobowac zanim oddam go do spawania. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klej dwuskladnikowy (taki do wszystkiego ;) przykleic jakis kawaleczek plastiku czy cos (bo to taka malutka dziureczka poki co). On twierdzi,ze u siebie tak zakleił i sie trzyma juz ktorys rok ;)

 

A ja baku w taki sposób nie odważbyłbym się kleić. Ewentualnie pospawać. Innego wyjścia dla motocykla nie widzę.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. zastanawiam sie dalej. ale z tym spawaniem to kawal roboty, bo potem jeszcze bede musiala polakierowac ;) no i nie mam siły na odkrecenie srub z owiewek hehe i czekam wlasnie na meska pomoc ;) Taki los słabej płci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. zastanawiam sie dalej. ale z tym spawaniem to kawal roboty, bo potem jeszcze bede musiala polakierowac ;) no i nie mam siły na odkrecenie srub z owiewek hehe i czekam wlasnie na meska pomoc ;) Taki los słabej płci ;)

 

Nie aż taki kawał roboty. I na pewno bezpieczniej niż klejenie baku :rolleyes: Do sezonu jest jeszcze trochę czasu, monituj Allegro, może jakiś ładny bak się trafi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka masa epoksydowa dwuskładnikowa jak najbardziej się nadaje.

Po wyschnięciu jest twarde jak metal i nadaje się do obróbki oraz jest malowalne.

 

Albo:

http://cgi.ebay.co.uk/Kawasaki-GPZ500-GPZ-...%3A1|240%3A1318

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w tym rzecz,ze nie mam czasu, gdyz poniewaz wyjezdzam z kraju za miesiac i chce zostawic sprawne moto, coby czasem moj ziom mogl je przedmuchac ;) dlatego tak sie pale do tej roboty :) Juz mam spawacza ugadanego na piatek, wiec raz kozie smierc ;)

Ale bede monitowac ;) allegro- moze w przyszlosci zmienie bak lub motocykl ... ;)))Pozdro

 

Taka masa epoksydowa dwuskładnikowa jak najbardziej się nadaje.

Po wyschnięciu jest twarde jak metal i nadaje się do obróbki oraz jest malowalne.

 

Albo:

http://cgi.ebay.co.uk/Kawasaki-GPZ500-GPZ-...%3A1|240%3A1318

 

 

Musi byc moto po 1994. Ale dzieki!

A co do tej masy, to mozesz mi powiedziec czy wystarczy posmarowac czy jeszcze przydaloby sie cos przykleic na to. Ta dziurka jest naprawde minimalna, ale cieknie cholera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...