Skocz do zawartości

Sprzegło rx 50


karol0545
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam gdy odpale moto i dodaje gazu koło zaczyna sie kręcic. Przy gwałtownym dodawaniu gazu wyrażnie widac na łańcuchu zmiany naciągu spowodowane obrotami. Podciąghałem sprzęgło ale nic to nie daje. Wnioskuje że nalezy wymienić tarcze sprzęgłowe.. Mam seryjny silnik i chce kupić zwykłe tarcze. Gdzie można je nabyć patrzyłem na mielochu ale są tam tylko do tuningowych sprzetów..?.

 

Chciałbym wymienić tłok i mam pytanie skoro to cylinder nicasilowy to nie ma jakis rozmiarów tłoków tak? gdzie nabyc seryjny tłok?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku masz RX? Z tego co napisałeś to wnioskuję że poniżej 2005 czyli ma silnik Am6 który ma żeliwo w standardzie. Dopiero od 2006 siedzi silnik Derbi na nicasylu. Tłok dostaniesz na www.motocombo.pl lub www.olekmotocykle.pl tylko musisz napisać albo zadzwonić.

 

Tarcze: http://www.allegro.pl/item509146631_tarcze...yamaha_mbk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimno, olej zgęstniał to efekty na kole są większe. w skrzyni nie kręcą się tylko 2 koła pośredniczące ale wszystkie . zmień na rzadszy olej to będzie mniejszy efekt np 10w40

zużyte tarcze spowoduję jedynie to że pomimo zwiększania obrotów silnika nie ma efektu w postaci przyspieszenia gdy moto jest na biegu . Przy zużytym koszu sprzęgłowym może się zdarzyć że nie rozłączy prawidłowo ale w to wątpię przy tej pojemności .

 

 

tłok musisz dobrać selekcjami po zmierzeniu cylindra

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...