Skocz do zawartości

Knee Down na skuterze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zaciekawiła mnie technika "Knee Down" czyli mówiąc po polsku "schodzenie na kolano". Nie chodzi mi o dosłowne dotknięcie kolanem asfaltu gdyż nie posiadam jeszcze odpowiedniego ubioru, z resztą nie sądzę aby Simsona SR 50 dało się nachylić pod kąt 45°. Bardziej interesuje mnie "wizualka" takiego manewru i znalezienie sposobu na zakręty, których akurat w mojej okolicy jest mało.

Ćwiczyłem ostatnio kółka na parkingu i jestem niezadowolony. Czytałem artykuły i oglądałem filmy o body positioningu i knee down, znalazłem pozycję w której mogę nawet puścić jedną rękę z kierownicy. Kółka robiłem przy prędkości ok. 20 km/h, dochodzę do pewnego pochylenia moto i już bardziej nie mogę. Dalszą moją wypowiedź zostawię na później.

Rodzi się pytanie, czy konstrukcja Simsona nie pozwala na większe pochylenie pojazdu? Można zobaczyć filmy czy zdjęcia jak na skuterach można szlifować slajdery, ale akurat na Simsonie skuterze nie... Na S51 tak (filmik na youtube). Jak to jest w przypadku skuterów? Niemal każdy skuter da się mocno pochylić?

 

Wiem, że sprawy schodzenia na kolano już były omawiane na forum, ale wyłącznie dla kategorii "ścigacz".

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...