Skocz do zawartości

Aprilia RS 250


Mrozilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

otóż posiadam Aprilia RS 250 z 1997 roku i mam taki problem, a mianowicie chodzi o to, że gdzy sobie jadę i z jedynki zmienię na dwójkę to mi przy lekkim dodaniu gazu dwójke wywala i wskakuje luz, więc podejrzewam, że to coś ze skrzynią biegów jest (pozostałe biegi chodzą ok) i tu nasuwa się moje pytanie, co to za część padła gdyż znalazłem silnik na części własnie do tej apki i po prostu chciałbym wiedzieć co mam kupić bo nie chce wydawać 200zł na skrzynie bez wodzików bądź też 250zł na skrzynię z wodzikami (chłop mówi, że tą włożyć i jeździć) więc wolałbym samą potrzebną część kupić...

więc co dokładnie muszę zamówić...

wymianą oczywiście się serwis zajmie bo sam wole się nie pchać do takiego silnika :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzik. od 2 i 5 jest na osobnej choince ten mniejszy od 1,3,4i 6 jest na jednej choince gdzie sa 2 wodziki ale w 250 musisz jescze popatrzyc ktory wodzik jest od 2ki.wytarlo go z jednej strony stad nie dobija biegu na zazebienie.Badz aparat prowadzacy wodziki badz kosa.ale na 80% wodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Zacznę od tego ze najprawdopodobniej wytarło ci się sprzęgło kłowe na zębatce od drugiego biegu. Uszkodzenie wodzików jest bardzo mało prawdopodobne, a to z powodu dużej powierzchni jaką one współpracują z zębatkami. Co do cen które podałeś za części to duża różnica 200 zł a 250 z wodzikami ja bym się długo zastanawiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...