Skocz do zawartości

suzuki intruder vl 1500lc


mihau7827
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich moto,a szczegolnie posiadaczy intruza 1500,jestem jego posiadaczem od niedawna,jest to moj kolejny motor, ale pierwszy cruiser ,sprowadzilem go ze Stanów.wrazenia z jazy są zajebiste,ale jedna rzecz mnie martwi,podczas jazdy jak puszcze kierownice zaczyna ona drgac nipeokojąco, mysle że z oponą jest ok,tlumacze sobie wibracjami przenoszonymi z silnika na rame ,czy ktos ma podobne doswiadczenia?prosze o wasze komentarze.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam intruza 1800 nie mam takich drgań o jakich ty piszesz, owszem są jak w każdym silniku w układzie V ale tylko przy daniu w pizde i to na niskich obrotach a nie jak puszczasz kiere z manetką gazu bo przecież wtedy hamujesz silnikiem!! i niema prawa coś się cząś w tym momęcie, ja np przy 200 puszczam kiere i nic! leci jak po sznyrku jedyne co drży to moje nogawki w spodniach. Niewiem czy sprawdzałeś gume ale jeśli tak i jest ok to sprawdż łożyska główki ramy a jeśli będą ok to pułki czy są dokręcone i czy lagi są proste warto sprawdzić czy np. nie masz wycieku z jednej lagi lub czy nie jest pusta tzn bez oleju bo wtedy też bedzie przodem trzepać jak szmatą na wietrze

Edytowane przez sq9jkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tłuściochem dwa sezony. Nic podobnego nie zaobserwowałem. Wprost przeciwnie, po puszczeniu kierownicy, moto szło jak po sznurku. Dawało się odczuć jedynie lekki moment hamujący pochodzący od wału, ale to można było skompensować lekkim wychyleniem jeźdźca w prawo.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Wystarczy trochę zjechana opona lub źle wyważone koło i takie przypadłości mogą występować.

Jeśli podczas jazdy trzymając kierownicę nic takiego nie wyczuwasz nawet w najmniejszym stopniu,to ja bym się tym nie przejmował. Miałem taki przypadek w Shadowie 600.Po wymianie opony znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo serdeczne za wasze komentarze i porady,tylko jest jeden problem,bylem u goscia co zajmuje się oponami przezuciliśmy jeszcze dwie (uzywane opony) i nic sie nie zmienilo , jest to 2003 ro z przebiegiem 10000mil i to mnie zastanawia zastanawiam sie czy to nie beda lagi,przyszedl on do mnie ze stanow w skrzyni była zdjeta tylko kierownica,jak można sprawdzic stan i poziom oleju w lagach, jak jadę powyże 100 jest ok.puszcam gaz zwalniam do 60 wyłaczam silnik puszczam kierownice i wali naprawo ilewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , nie czepiaj sie opony.. bo takie zjawisko bedziesz miał też jak sa luzy na łozysku w główce ramy, co do amortyzatorów z przodu, mozesz sposcic olej i wlac troche gesciejszy 15W40 - tylko nie olej silnikowy!!!! kolejna sprawą jak koles zakładał ci koło i rozpedzał do wyważania niech zwróci uwage na symetrycznosc krawedzi felgi - śa to odlewy i nie raz moga byc zwichrowane nawet po wiezdzie w jakaś wieksza dziure... jak ci to nie pomoze to pisz !!!! bedziemy szukać dalej --- pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 7 lat później...

Mam chyba gorszy problem z moim grubasem bo czy na postoju czy podczas jazdy poruszę energicznie kierownicą prawo lewo cały buja się jak galareta olej w amorach wymieniony ,główka sprawdzona co jeszcze może być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...