Skocz do zawartości

przesyłka silnika , KURIER SPEDYCJA POCZTA


Neko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jesli temat w został otwarty w złym dziale to bardzo prosze o przesunięcie do właściwego;)

 

Sprawa wyglada tak zeby zakupiony przezemnie silnik dotarl pod moje drzwi za posrednictwem firmy kurierskiej. Problem w tym ze nie wiem do ktorej uderzyc z taka paczka, problem nie tyle co stanowią same gabaryty ale masa silnika, 4T 600ccm :| przechodził juz ktos kiedys przez taką operację? gdzie najlepiej, najpewniej i najtaniej? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spedycja i tylko firma Rohlig - wysyłka z granicy niemieckiej do mnie 300 kg silnika kosztowała 100 zł. Jedno ale - wysyłałem przez firmę. Kurierzy chcieli od 600 do 800 zł.

 

 

jakim cudem 600zł?? ja za wysyłke calego moto bez palety ( w sensie ze na palete pakowac nawet nie musialem) zaplacilem 300zł netto.

 

 

 

 

Ja próbowałem i skończyło się na.............odbiorze osobistym.

 

 

no tak, wysyłka kurierem jest bardzo skomplikowana :icon_twisted: :icon_twisted:

Edytowane przez emil1005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w duużym mieście gdzie jest w firm kurierskich to jest dużo łatwiej.

W wiielu firmach kurierskich są te limity kg.

 

Jakie limity km? Firmy kurierske obejmują swoim zasięgiem całą Polskę.

 

UPS, DHL, GLS - najlepsze firmy w kraju i te polecam bo mam z nimi styczność. Tak jak ktoś napisał powyżej, w czym autorze tematu widzisz problem? Tak ciężko poszukać, zadzwonić, popytać? Nikt Ci konkretnej ceny nie poda, bo to wyliczy kurier na miejscu zabierając Twoją przesyłkę.

 

Najtaniej jest poprzez GLS, są na prawdę :icon_razz: Ceny bardzo, ale to bardzo konkurencyjne a praktycznei zawsze dostarczają przesyłki na następny dzień tak jak DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limity kg :wink: Kolega pewnie wysyłał coś cięższego i nie chcieli mu przyjąć.

 

Cytowany post poniżej. Jeżeli jest cięższa to sobie jedzie "drobnicą" i płaci za kg a nie za "paczkę".

 

W niektórych firmach limit do 31,5 kg, powyżej 31,5kg przesyłka powinna być na palecie

 

Dokładnie. Tak jest w DHL, w GLS jest bodajże do 40kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nooo, ale w tym ogłoszeniu przynajmniej prawdę pisze :smile: :crossy: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...