Skocz do zawartości

Anglik kupiony w polsce


medyk88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku że z FM ciągle są jakieś problemy (z wyszukiwarką też) to mam pytanka:

mam zamiar kupić r6 na blachach z UK od polaka i tak:

moto stoi w polsce (powiedział że lepiej napisać że kupiłem od niego w uk i przyjechałem na nim do kraju)

ma ubezpieczenie i przegląd polski, zarejestrowane jest na polaka, dowód rej 5vc czy cuś takiego,

czy można spisać umowę po polsku??

co jeszcze bede musiał zrobić prócz chyba tłumaczenia dowodu rej.??

czy sprzedajacy jeszcze coś powinien zrobić??

czy opłaty tylko w U.S. (2% wartości) czy może coś więcej

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę kupna sprzedaży możesz zawsze napisać po polsku nawet z chinczykiem,zawsze to jeden dokument do tłumaczenia mniej.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty potrzebne do rejestracji to:

-Oryginalny dowod rejestracyjny (bron boze certyfikart eksportu bo od poczatku roku nie ma opcji na zarejestrowanie takiego pojazdu w polsce)

 

-Umowa kupna sprzedazy ( jesli miedzy polakami to mysle ze moze byc po polsku, ale moto musi byc zarejstrowane na niego)

 

-Tlumaczenia angielsko jezycznych dokumentow

 

-Dokumenty z urzedu skarbowego (gdy sie kupuje od firmy to tylko zwolnienie z vatu, jak jest w przypadku kupna od osoby prywatnej to nie wiem)

 

-Przeglad Zerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to miodzio

właścicel ma org dowód jakieś tam CV (nie znam sie na tym) i umowę piszemy że zakup był w uk

a jeżeli ma przegląd i ubezp w polsce robione to ubezp moge przepisać na siebie??

bo przegląd w urzędzie mi chyba wbiją?? (ma je na jakimś dokumencie bo w angielski dowód nie wstępluja polskiego przeglądu

 

czy macie może jakiś link jak wygląda dowód rejestracyjny?? a jak certyfikat exportu??

 

pozdr

ps. jutro zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego ubezpieczniena nie przepiszesz raczej na siebie bo nie mozesz go ty ubezpieczyć jak nie ty jestes włascicielem.Mozesz od niego kupic , da ci V5C da ci to ubezpieczenie i blachy orginalne mają byc na moto i mozesz jechac do siebie do domu.Sam kupowałem takie ubezpieczenie i na nim moze jezdzisc kazda osoba - poprostu ubezpiecza sie sprzęt i nr ramy na podstawie polskiego poszezonego przegladu. Jak juz kupisz to musisz przetłumaczyć tylko pierwsza kartke z V5C , od sprzedajcego masz juz poszezony przeglad wiec ty nie musisz robić, w sakrbówce zwolnienie z vat - druczkek VAT24 i rejestrujesz (jesli mas umowe po polsku to odpada tłumacznie umowy). Po rejestracju ubezpieczasz na siebi i ogień ;-)

 

Jesli chodzi o wszystki powyzsze odpowiedzie to wszystko sie zgadza i spokojna głowa. 2 % tez nie zapłacisz w skarbowce, bo to jest tylko w przypadku zakupu na terenie kraju od polaka.Jesli polak ci sprzedał w UK to cała tranzakcja odbyła sie w Uk i to TY jestes sprowadzającym motocykl.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego ubezpieczniena nie przepiszesz raczej na siebie bo nie mozesz go ty ubezpieczyć jak nie ty jestes włascicielem.Mozesz od niego kupic , da ci V5C da ci to ubezpieczenie i blachy orginalne mają byc na moto i mozesz jechac do siebie do domu.Sam kupowałem takie ubezpieczenie i na nim moze jezdzisc kazda osoba - poprostu ubezpiecza sie sprzęt i nr ramy na podstawie polskiego poszezonego przegladu. Jak juz kupisz to musisz przetłumaczyć tylko pierwsza kartke z V5C , od sprzedajcego masz juz poszezony przeglad wiec ty nie musisz robić, w sakrbówce zwolnienie z vat - druczkek VAT24 i rejestrujesz (jesli mas umowe po polsku to odpada tłumacznie umowy). Po rejestracju ubezpieczasz na siebi i ogień ;-)

 

Jesli chodzi o wszystki powyzsze odpowiedzie to wszystko sie zgadza i spokojna głowa. 2 % tez nie zapłacisz w skarbowce, bo to jest tylko w przypadku zakupu na terenie kraju od polaka.Jesli polak ci sprzedał w UK to cała tranzakcja odbyła sie w Uk i to TY jestes sprowadzającym motocykl.

 

pzdr

 

no to już jestem spokojny, zakup dopiero w środę

 

dzięki bardzo

:) :( :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno mi sie przypomniało odnosnie samego V5C. Przygladnij sie dokumentacji czy nie masz tam czasem zasnaczonego kwadracika ze to S - scrap (smieć/złom) , bo jak tak to go nie zarejestrujesz i wtedy mozesz sobie ten motocykl postawić w ogródku i posadzić obok winogrono zeby go ładnie obrosło.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno mi sie przypomniało odnosnie samego V5C. Przygladnij sie dokumentacji czy nie masz tam czasem zasnaczonego kwadracika ze to S - scrap (smieć/złom) , bo jak tak to go nie zarejestrujesz i wtedy mozesz sobie ten motocykl postawić w ogródku i posadzić obok winogrono zeby go ładnie obrosło.

 

pzdr

 

dobrze wiedzieć

merci

 

:icon_razz:

 

a jeszcze jedno mi sie przypomniało odnosnie samego V5C. Przygladnij sie dokumentacji czy nie masz tam czasem zasnaczonego kwadracika ze to S - scrap (smieć/złom) , bo jak tak to go nie zarejestrujesz i wtedy mozesz sobie ten motocykl postawić w ogródku i posadzić obok winogrono zeby go ładnie obrosło.

 

pzdr

a w którym punkcie można by znaleźć to oznaczenie??

 

merci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A i jeszcze jedno:

robie tłumaczenia i Pani tłumacz zapytałą się mnie czy tłumaczyć wszystko czy tylko wypałenione rubryki.

co mam jej odpowiedzieć???

bo z 2 str dowodu rej zrobi sie od 4 (tylko wypełnione rubryki) do 6 (całe 2 strony)

a to koszty .........

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dowodu rej. potrzebne jest tłumaczenie tylko 1 i 2 strony i jednej kartki. Tam są wszystkie ważne dane, na stronie 3 i 4 są pierdoły które nie mają znaczenia w urzędzie. Wytnij część mówiącą o "permament export" chyba sekcja 11 to jest. To powinno być wysłane do DVLA w UK bo jest to potwierdzenia exportu na zawsze z UK. W urzędzie mogą się spruć jak zobaczą tą cześć u ciebie bo teoretycznie pojazd nie może być zarejestrowany w 2 krajach jednocześnie. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...