Skocz do zawartości

zużycie silników w ścigaczach


Feldgrau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze długo wytrzyma przy takim kręceniu.

Jak mu obniżysz obroty o połowę to i ciśnienie na wale obniżysz też o połowę i długo nie wytrzyma.

Tylko ten silnik wymaga częstej wymiany oleju i długiego rozgrzewania.

No dobra to się zapytam tak!!... czy jeżeli załóżmy jeżdzę sobie motocyklem, który kręci do 15.500obr/min a ja nim sobie spokojnie ganiam załóżmy tak 5-8 i czasem więcej ,to co szkodze mu?? :notworthy: :notworthy: cos mi się nie wydaje....ale może się mylę....chyba,ze mówimy tutaj o sytuacjach ekstremalnych

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze długo wytrzyma przy takim kręceniu.

Jak mu obniżysz obroty o połowę to i ciśnienie na wale obniżysz też o połowę i długo nie wytrzyma.

Tylko ten silnik wymaga częstej wymiany oleju i długiego rozgrzewania.

 

Rozgrzewam tyle, aby bez ssania rowno trzymal obroty, a potem - do uzyskania temperatury normalnej pracy - nie przekraczam 4tys (tylko do 3 biegu, nie chce go meczyc na czworce przy tak niskich obrotach)

 

Z wymiana oleju to jest wlasnie zagwozdka. Honda chce co 12tys, niektorzy mowia co 6tys, ja na razie przejechalem 10tys, nie ubylo prawie nic. Poniewaz w tym sezonie juz wiele nie pojezdze, to chcialem wymiane zrobic na wiosne, a potem juz trzymac sie jednej zasady. Twierdzisz Piotrze, ze nalezy trzymac sie 6tys, tak jak w wiekszosci motocykli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...