Skocz do zawartości

przekłamanie licznika DRZ 400 SM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem w Suzuki DRZ 400 SM: przestawiłem bez kłopotu prędkościomierz z mil na km i prędkościomierz pracuje poprawnie w km, ale zauważyłem, że zliczanie km następuje dalej w milach. Tzn jadę z jednego końca miasta na drugi i wychodzi mi 5 "km", co jest ewidentnym niedoszacowaniem. Mówię o liczniku total distance i licznikach przebiegu dziennego. Nie ma tu nic do rzeczy kompensacja, która w obu licznikach przebiegu dziennego jest ustawiona na 100% i z tego co wiem nie dotyczy licznika głównego. Czy ktoś zetknął się może z takim zjawiskiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani nie zakładajcie kolejnych bezsensownych tematów bo ten ma problem z licnzikiem a ten z kółeczkami jest JEDEN TEMAT WSZYSTKO O DRZ o kazdej jednej i bez sensu smiecic pozniej cos znalezc to bedzie tylko kłopot bo beda tysiace tematów...

 

 

pozdro i wnioskuje o zamkniecie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to bezsensowny temat, to mógłbym dyskutować. A umieściłem pytanie jako nowy temat po rozmowie z doświadczonymi forumowiczami. Po prostu uznaliśmy, że temat Suzuki DRZ 400 ma już 36 stron, trudno w tej chili cokolwiek znaleźć i jest ogólnie bałagan. Ludzie zadają pytania, które padły 10 stron wcześniej i to jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to bezsensowny temat, to mógłbym dyskutować. A umieściłem pytanie jako nowy temat po rozmowie z doświadczonymi forumowiczami. Po prostu uznaliśmy, że temat Suzuki DRZ 400 ma już 36 stron, trudno w tej chili cokolwiek znaleźć i jest ogólnie bałagan. Ludzie zadają pytania, które padły 10 stron wcześniej i to jest bez sensu.

 

 

no pewnie lepiej załozyc kolejnny temat,pomysl teraz odrobine......niech kazdy kto chce o cos spytac załozy nowy temat zamiast poszukac lub zadac pytanie we własciwym wątku to dopiero bedzie burdel ale Tobie widac to pasuje.....

 

 

P.S:widac maja takie doswiadczenie ze smieca na forum a Ty koniecznie chcesz byc taki jak oni,zamiast pomyslec.....

 

 

P.S2;a moze poczytasz te 36 stron i znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie a moze przy okazji dowiesz sie innych ciekawych rzeczy o swoim moto czy to zbyt trudne.....??

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Musiałem przeczytać 36 stron. Trwało to kilka godzin i dowiedziałem się, że nie ma na mój problem odpowiedzi. To oczywiste,że łatwiej przejrzeć tematy. Jak tego nie rozumiesz, to pisz w tym burdelu, który Tobie pasuje, a ocenę sensowności i zamykanie tematów zostaw administratorowi. I bardzo dziękuję za taką "pomoc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

nie wiem jak w tym przypadku ale spotałem się już kilka razy z tym pytaniem w modelach cbr, gsxr, itp i jeśli chodzi o liczniki (elekrtoniczne) dystansu to nie da się zamienić mil na km. chyba że w serwisie zmieniając firmware ale tego nie jestem pewien.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba już wiem jeśli chodzi o przekłamanie w moim DRZ, tekst jest zapożyczony z innego forum, ale jest to nic innego jak tłumaczenie tekstu dotyczącego ustawień kompensacji licznika w instrukcji obsługi SUZUKI DRZ :):

1. przy podkreślonym jednym z liczników dziennych A lub B nacisnąć przycisk SET-TIME/TRIP przez dwie sekundy. Wyświetlacz przejdzie do trybu kompensacji. Przy podkreślonym liczniku A na liczniku B pokazuje się procent kompensacji aby licznik pokazywał prawidłową wartość należy ustawić tam wartość 100.

2. Wartość tą regulujemy naciskając przycisk ADJUST + lub ADJUST -. Jednorazowe naciśnięcie zmienia wskazanie o 1%. Przyciśnięcie na stałe ADJUST powoduje szybkie dodawanie lub odejmowanie.

3. Kiedy uzyskamy żądany wynik (100), naciskamy ponownie SET-TIME/TRIP. Wyświetlacz powróci do normalnego trybu (licznik A lub B) i pokaże przemnożone wskazanie. Dla pewności całą procedurę powtarzasz dla licznika B (musi być on wtedy podkreślony, a wskaźnik kompensacji pokaże się na liczniku A i ustawiamy kompensację także na 100). PRZYKłAD: przejechane 100km; kompensacja 71%, licznik dzienny pokazuje 71km (co w jakiś sposób może przypominać mile).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...