Skocz do zawartości

mandat który mi się nie należy


Rekomendowane odpowiedzi

powiedzmy, że przyjąłem mandat, który mi się (najprawdopodobniej) nie należy.

co z tym fantem robić?

pisać zwyczajne odwołanie do komendy czy coś jeszcze? czy juz po ptakach?

 

p.s.

nie wnikajcie co to za mandat, to nieistotne

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandatu nie moze uchylic Komenda - jesli uwazasz ze mandat byl nieslusznie nalozony to mozesz napisac odwolanie do Sadu Grodzkiego ma podstawie ponizszego art.

Art. 101. § 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.

 

§ 2. (37) Uprawniony do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania została nałożona grzywna. W przedmiocie uchylenia mandatu karnego sąd orzeka na posiedzeniu. W posiedzeniu ma prawo uczestniczyć ukarany, organ, który lub którego funkcjonariusz nałożył grzywnę w drodze mandatu, albo przedstawiciel tego organu oraz ujawniony pokrzywdzony. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego.

 

§ 3. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki niesluszny ? fexiu jesli toto co wczoraj pisales to na mandacie sie moze nie skonczyc , ty lepiej odkrecaj sprawe bo ci moto braknie na zaplate.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat jest jednak słusznie nałożony, posprawdzałem na necie i pogadalem z ludzmi.

 

powiedzcie mi teraz, czy za to, że nie miałem świstka OC (nie bylo wykupione), przywali sie fundusz gwarancyjny? bo przeciez firmy ubezpieczeniowe samoistnie przedłużają umowy OC na kolejny rok, nawet jeżeli nie było wpłaty. pytam bo nie wiem czy mam 180 zł przepić czy schować do skarbonki na ten szczytny fudnusz...

 

a moto już odzyskane i grzecznie w domu stoi.

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem raz sytuacje z jazda bez waznego oc. Policja zatrzymala mnie do kontroli i oczywiscie wyszlo ze jechalem bez oc. Moto poszlo na lawete, mandat i sprawa do funduszu. Z funduszu, po 3 miesiacach przyszlo mi tylko 50zl do zaplacenia. Sadze, ze wieksze kwoty nakladaja jak spowodujesz wypadek i nie masz oc (ale to nie jest potwierdzona informacja).

Edytowane przez jabol115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...