Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

instrukcje w j.polskim powinienem mieć jeszcze gdzieś w garażu . Pisz na priva to się dogadamy

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Waldi,

kliknij na nick użytkownika do którego chcesz wysłać PW (Prywatna Wiadomość), otworzy się profil, tam masz "wyślij wiadomość".

Wiadomości do Ciebie masz w górnej części ekranu po prawej stronie - ikonka koperty.

 

PS. Mam instrukcję użytkownika w pdf PL i EN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czołem.

Czy ktoś z Was wie jak przerobić lampę przednią amerykańską na krajową. Trzeba zmienić wkład, czy szkło, czy całą lampę (pewnie bez obudowy...)?

Gdzie to coś kupić? W necie nie znalazłem.... :/

W lampie jest ponoć elektronika i trzeba uważnie demontować....

Macie jakieś doświadczenia?

Pozdro

Karo

Edytowane przez Karo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA są światła symetryczne w motocyklach. W Polsce obowiązują lampy niesymetryczne dostosowane do ruchu prawostronnego, tzn mocniejsze doświetlenie prawej strony. Wg prawa Twój pojazd nie może być dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.

To tyle jeśli chodzi o prawo.

 

Moja rada.

Zostaw lampę tak jak masz diagnosta najprawdopodobniej sprawdzi strumień światła, działanie krótkich i długich i tyle.

Oczywiście zawsze istnieje możliwość że się czepi, ale wtedy przyjedź do nas :)

Policja na drodze organoleptycznie nie jest w stanie określić jaki masz wkład, chyba że jest to policjant kumaty i chcący poczyta atesty na kloszu, ale tu jest nikłe prawdopodobieństwo.

Najczęściej problem jest z postojówkami amerykańskimi (kierunki świecące) << to odłącz (wypnij kabelki).

Twoja amerykańska lampa chyba nie ma postojówki w lampie głównej, ale powinna mieć miejsce na zamontowanie. Wyłam zaślepkę zamontuj żarówkę podłącz kabelek od zdemontowanych postojówek z kierunków.

 

Praktyka:

Światła w moto są tematem wielu dyskusji. Przykładem są lightbary, które są niezgodne z naszym prawem, a większość nas je posiada. Diagności oraz policja przymyka na nie oko. Kolejnym podświetlenia silnika. Oba w/w są traktowane jako oświetlenie dekoracyjne, można mieć - nie można stosować na drogach publicznych.

 

Blisko masz do nas :) wpadaj, wytłumaczymy i zmodyfikujesz :)

 

Pozdrawiam.

-OLO-

Edytowane przez -OLO-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tqmeh , dlaczego mi nie wspomniałeś ,że to forum jeszcze żyje :laugh: cześć Pablo :)

Duńczyk i co wyszło z szumami ? i jaki był przebieg ? (WD40 to był zły pomysł :mad: )

maro19701 fabryczne utwardzanie wystarczyło ? należy wspomnieć, że najłatwiej jest to zrobić na podnośniku po zdemontowaniu osłony pasa....tak, tak , z lewej strony. A gdyby komuś twardość fabryczna była za mała to posiadam na zbyciu sprężynę wzmocnioną - idealna dla.......postawnego motocyklisty z trochę większym plecaczkiem :laugh:

Co do świateł, czy ktoś widział kiedyś różnicę między amerykanem a euro ? ja tam zaglądałem i jej nie zauważyłem :sad: a w ramach postojówki mam przyklejoną diodę w lampie głównej.

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie i Panie!!!

Powiem szumnie - sezon rozpoczęty!!! 4 marca w sobotę postanowiłem odpalić swojego krążownika - efekt... - może pół obrotu rozrusznika i piękny dźwięk, wydobywający się z rury wydechowej dobiegł mych uszu - po kilku miesiącach miód na moje serce!!! :biggrin:

Pierwsze ok 50km na rozgrzewkę zaliczone!!! Dodam, że pogoda była wyśmienita - ok 13 stopni, słoneczko i zero wiatru - IDEALNIE!!!!!

Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko czekać to taką pogodę i można zaganiać!!!

Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego sezonu w 2017 roku!!!

Do zobaczenia w trasie!!!




Co do świateł, czy ktoś widział kiedyś różnicę między amerykanem a euro ? ja tam zaglądałem i jej nie zauważyłem :sad: a w ramach postojówki mam przyklejoną diodę w lampie głównej.

pyra.pl a mógłbyś podesłać fotkę, jakiś opis jak to zrobiłeś, bo ostatnio na przeglądzie gościu marudził i mówił, żeby zamontować w kloszu postojówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w odbłyśniku, USA-symetryczne EU-niesymetryczne oraz postojówki. Różnicę zobaczysz np. jak postawisz obie wersje obok siebie i zaobserwujesz jak światło pada na ścianę. Wyraźnie widać różnicę.

 

W lampie USA powinna być zaślepka do wyłamania, w to miejsce można zamontować postojówkę i podłączyć pod postojówki z kierunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ziomów. Dla Was temat banalnie prosty, a ja mam "zagwozdkę". Moja gwiazdeczka jest cholernie miękka i dobija po niemal każdym bujnięciu. Ważę 100 kg, moja żonka też mała nie jest więc już czas podkręcić sprężynę. Czy ktoś z Was już ją regulował? Zastanawiam się jak do niej dojść? Czy wybebeszyć akumulator od środka czy jakoś od dołu szukać podejścia. Będę wdzięczny za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z boku, lekko ku dołowi ... uh jak to brzmi :(. Rękę trzeba wsunąć z kluczem i celować.

Podnieś na podnośniku jak tqmeh radzi, zakładam ze masz klucz do regulacji i nie kombinujesz "młotkiem i przecinakiem".

 

UWAGA:

Nie można przekroczyć zakresu minimum i maximum < to mówi fabryka.

Oraz jak przerzucisz zakres sprężyna "skoczy", uważaj na dłoń !!

Edytowane przez -OLO-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...