Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No , sezon 2012 uważam za zakończony . Wczoraj zrobiłem małą traske gdzie 3/4 odbyło sie w totalnej mgle . Szyba w tourerze to jednak na taka pogode to totalna pomyłka . Mgła sie skraplała dokładnie centralnie na środku szyby i żeby cos widziec musiałem odchylac głowę na bok . Po dłuższej jeździe zaczął boleć mnie kark . Założenie niższej albo obcięcie tej może spowodować duże rutbulencje . Oryginalne mocowania nie mają możliwości zmiany kąta nachylenia szyby co może mieć na to wpływ . Czy ktos jeździ z niższa szyba i oryginalnymi mocowaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , sezon 2012 uważam za zakończony . Wczoraj zrobiłem małą traske gdzie 3/4 odbyło sie w totalnej mgle . Szyba w tourerze to jednak na taka pogode to totalna pomyłka . Mgła sie skraplała dokładnie centralnie na środku szyby i żeby cos widziec musiałem odchylac głowę na bok . Po dłuższej jeździe zaczął boleć mnie kark . Założenie niższej albo obcięcie tej może spowodować duże rutbulencje . Oryginalne mocowania nie mają możliwości zmiany kąta nachylenia szyby co może mieć na to wpływ . Czy ktos jeździ z niższa szyba i oryginalnymi mocowaniami?

 

Ja wracajac do domu mialem podobny problem, wracalem poznym wieczorem, w dosc obfitym deszczu i kompletnie nic nie bylo widac, tez musialem sie wychylac a zeby widziec wogole droge to sie trzymalem caly czas jakiegos tira, takze po tej przygodzie poluje na szybe w rozmiarze medium, bo ta pozwoli mi widziec lekko ponad nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem grubo 25 tys od zakupu - z salonu nówka , byłem nią w bieszczadach,mazurach,nad morzem ,z mojego doświadczenia mam dużą szybę .Zgodzę się sie że przeszkadza w mgle ale w deszczu , tu bym polemizował , ale ogółnie widzę w tym moto same zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodacz , chyba nie jechałeś w deszczu po zmroku .Przy tym jazda we mgle to pikuś . Moim zdaniem szyba jest żle wyprofilowana albo ma zły kąt nachylenia .

Nawet jak używałem "niewidzialnej wycieraczki " to szyba w kasku czysta , po bokach szyby motocyklowej tez deszcz spływał bez broblemu a na srodku krople nawet nie drgnęły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie ten sam problem :-( jazda w deszczu z tą szybą to dramat :banghead: W czasie ostatniej wyprawy na Rumunię wracając zaczęło lać i jedyny sposób na kontynuowanie dalszej jazdy to było zdjęcie szyby co nie jest problemem bo trwa chwilkę . Jedyny problem to jak w normalnych warunkach ją zabrać ze sobą ( odkręconą ) Wtedy nie miałem problemu bo wiozłem z tyłu torbę więc wcisnąłem szybę między torbę a oparcie pasażera i było ok . Ale normalnie to się chyba nie da :-( no chyba że na plecy i udawać żółwia :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy i sympatyków xvs 1300

jako że ruch na tym forum się zwiększa postanowiłem się tu zalogować, do tej pory tylko tu zaglądałem.

Posiadam MS-a prawie od roku i nakręciłem ponad 8000 mil.

Kilka haseł mnie zaciekawiło a także, może znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Jednocześnie zapraszam wszystkich na YDS forum tam też coś się dzieje w naszym temacie. np na wiosnę spróbujemy zorganizować zlot posiadaczy MS 1300

a w temacie szyby- brodacz- może macie szyby w innej wysokości , i patrzysz ponad nia

 

używki z Polski się zdażają znam 2 takich właściceli :)

 

ps pozdrawiam znajomych ;)

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybe mam orginalną dużą ,moto nowe kupiłem w zeszłym roku salonie w Poznaniu -Rapid na ul. milczańskiej ,serwis jest na ul.Dziadoszańskiej p.s jesli będzie taki zlot .pyra pisz wcześniej jak będziesz wiedział - nie jestem zbytnim zwolennikiem zlotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybe mam orginalną dużą ,moto nowe kupiłem w zeszłym roku salonie w Poznaniu -Rapid na ul. milczańskiej ,serwis jest na ul.Dziadoszańskiej p.s jesli będzie taki zlot .pyra pisz wcześniej jak będziesz wiedział - nie jestem zbytnim zwolennikiem zlotów

 

Brodacz jak nie jesteś zwolennikiem takich zlotów to co cię to interesuje . Nie wiem dlaczego podkreślasz , że kupiłes nowe moto w salonie Rapid w Poznaniu . Kogo to obchodzi ? Mam nadzieję , że nie stosujesz tu żadnej krypto reklamy .

Pyra , zanim będzie zlot to najpierw będzie "Koniec Śiwata" koło ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodacz jak nie jesteś zwolennikiem takich zlotów to co cię to interesuje.......

Pyra , zanim będzie zlot to najpierw będzie "Koniec Śiwata" koło ciebie .

na Koniec świata -zapraszam tu nie treba wielkiego ustawiania :biggrin:

a zlot będzie - mam nadzieję - inny niż wszystkie. bo mamy baaardzo dużo wspólnego :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...