Skocz do zawartości

SUZUKI GSX-R 750W ROK PRODUKCJI:1994


MAJIOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli bedziesz mial kupca to powinienes mu opisac cala ta sytuacje bo i tak watpie by kupujacy nie zauwazyl co tam sie stalo. a umowe piszecie normalna nic nie musisz zaznaczac ze moto jest uszkodze itp.

 

jedyne co musisz to ustalic cene adekwatna do stanu moto :D

Edytowane przez tajnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle dawałem haczyk na kupującego :D Było to zdanie typu "kupujący oświadcza że stan techniczny i prawny pojazdu jest mu znany" . A jak już podpisze umowę to po sprawie.... ;) W każdej umowie tak pisałem i nikt nigdy się nie pruł. Tylko że nigdy nie sprzedawałem tak trafionego motocykla....

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

sorry, że odświeżam stary temat ale...

 

pisanie w umowie "przedmiot nie podlega rękojmi" lub "kupujący zapoznał się ze stanem technicznym i go akceptuje" w świetle prawa jest nic nie warte. Sprzedawca NIE MOŻE wyłączyć swojej odpowiedzialności za sprzedawany sprzęt/towar i odpowiada za niego czy chce czy nie przez 2 lata w przypadku używanych maszyn (w umowie można ten okres skrócić do 1 roku). Jeśli mamy do czynienia z relacją przedsiębiorca (np. komis) i konsument to jeśli wada ujawni się w ciągu 6 m-cy od daty zakupu, domniemywa się że BYŁA W CHWILI ZAKUPU i to sprzedawca musi udowodnić, że jej nie było... w przypadku, gdy jest relacja kolega-kolega ten okres to 1 m-c. Przy oględzinach motocykla od kupującego wymagana jest jedynie staranność właściwa przeciętnemu obywatelowi czyli sprawdzasz czy są koła, kierownica :biggrin:

 

W umowie powinno być zaznaczone, że motocykl sprzedajesz z uszkodzonym silnikiem. Domniemywa się, że sprzedawany sprzęt jest pełnowartościowy i zdatny do użytku... więc jak kupujący się uprze, to to jeszcze pociągnie Cie po kieszeni.

 

Warto zapoznać się z Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie kodeksu cywilnego!!!

Edytowane przez suniok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...