Jump to content

Kuczek31

Forumowicze
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About Kuczek31

 • Rank
  NOWICJUSZ - macant tematu

Osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje profilowe

 • Skąd
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozebrałem silnik i na ocenę wzrokową wszystkie części są w dobrym stanie, zębatki mają wszystkie ostre zeby półksiężyc nie wytarty więc będę składal wszystko jak jest tylko do wymiany są uszczelniacze ten najmniejszy ma pękniecie więc myślę że to on jest winny nie odpalaniu. Jeszcze jedno pytanie do was, do sprzęgła wchodza dwa popychacze jeden na gumę która jest nad zębatka łańcuchowa i w czasie rozbiórki wyleciała malutka kulka metalowa czy ona wchodzi między te dwa popychacze czy pod samo sprzęgło?
 2. W tym tygodniu może znajdę chwile żeby się z tym pobawić, dam wam znać co i jak
 3. Nie ukrywam że motor ma swoje lata i przebieg a ja nie chciałbym w niego ładować dużo kasy jeśli bym wymienił łożyska i uszczelniacze to ten luz na wale będzie miał wielki wpływ w późniejszej pracy? Zdjąłem cylinder i drugi pierścień od góry zastałem w drobnych kawałkach
 4. Ściągnąłem Cylinder i tutaj pytanie do was na korbie nie ma luzu góra dół ale dosyć mocny luz jest na boki. Czy taki wał jest już do regeneracji/wymiany?
 5. Uszczelka pod cylindrem odrywa się w kawałkach i do tego jest taki czerwony proszek. A jak wsadza się tłok z pierścieniami w 2t? Zaciska się sam tłoczek z pierścieniami wpycha gora i wsadza się korbę?
 6. A jest jakiś sposób żeby zobaczyć czy te uszczelniacze są całe przed rozbieraniem słyszałem coś o zalaniu paliwem czy wtłoczeniu powietrza? Zobaczylem że jest pęknięta uszczelka pod cylindrem czy ona mogła by być powodem nie odpalania i nie zaciąga paliwa?
 7. A jeszcze jedno pytanie czy do wymiany simeringow wału trzeba rozpołowić kartery?
 8. Kompresja jest prawidłowa a tam gdzie łączy się gaźnik z cylindrem po przyłozenia palca czuć zaciąganie. Czy mogło by być ze nie zaciąga paliwa gdy uszkodzona jest uszczelka między króćcem gaźnika a cylindrem?
 9. W WFM M06 paliwo pluje do filtra natomiast świeca jest sucha. Na pych strzela z okolic magneta, a z kopki wypluwa paliwo. Nagaru praktycznie zero na glowiczce, gaźnik wyczyszczony. Wfm stała około 10 lat bezczynnie.
×
×
 • Create New...