Skocz do zawartości

michal19885

Forumowicze
  • Postów

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez michal19885

  1. Rozbierz zacisk hamulcowy, sprawdź stan uszczelnień, tłoczka (tłoczków), wyczyść wszystko. Tłoczki muszą dać się zamontować przy użyciu bardzo niewielkiej siły (ręką). Klocki muszą lekko poruszać się w prowadnicy.

     

    Zajrzyj też do pompy hamulcowej, znajduje się w niej niewielki otwór, którym cofa się płyn z zacisku. Obejrzyj też uszczelkę tłoczka pompy hamulcowej, być może w kontakcie z agresywnym płynem zmieniła swoje wymiary i blokuje otwór w pompie.

  2. Monter - każda piasta posiada bicie wzdłużne. Najczęściej jest to wartość pomijalna. Jeśli to bicie nałoży się z biciem tarczy to odchylenie będzie sumą obu wartości. Zarówno felga, jak i tarcza mają za sobą wiele lat eksploatacji, więc możliwe jest, że ich stan odbiega od wzorowego.

  3. Takie problemy najczęściej powoduje zużycie sprzęgieł kłowych, czyli elementów odpowiedzialnych za sprzęganie poszczególnych biegów. Na skutek zużycia dochodzi do zmiany kątów kłów, co powoduje, że działające siły powodują wypadanie biegów. Naprawić to można poprzez wymianę kół zębatych lub szlifowanie powierzchni kłów. Zwrócić uwagę trzeba na stan wodzików.

  4. W16 bliżej do XT 600 niż do Dominatora. Zresztą argumentem tutaj jest cena motocykla oraz jego stan.

     

     

     

    Monter oczywiście obiektywnie masz rację, jednak technicznie problem sprawi mi jedynie koło magnesowe. Nie mam odpowiedniej wiedzy na temat maszyn elektrycznych, aby stwierdzić, czy mój pomysł z innymi magnesami ma rację bytu.

     

    Jaki problem miałeś z wirnikiem rozrusznika? Komutator można wymienić za 100-200 zł wraz z przewinięciem i wyważeniem wirnika.

     

     

     

    Emil tak, może ją widziałeś?

  5. Dzięki za zainteresowanie. Tego motocykla jeszcze nie kupiłem. Z rozrusznikiem, jak i jego sprzęgłem sobie poradzę - dorobienie części nie stanowi dla mnie problemu. Poza tymi usterkami nie słyszałem narzekań na ten model. Miałem kiedyś terenową Cagivę WMX i byłem z niej bardzo zadowolony.

     

    Jednak koło magnesowe to trochę inny problem, chociaż na pewno do rozwiązania.

  6. Cześć, chciałbym kupić motocykl z uszkodzonym kołem magnesowym. Używane koło jest praktycznie niedostępne, nowe z uwagi na cenę powoduje zakup nieopłacalnym.

    Koło magnesowe oryginalnie posiada 4 kształtowe (półokrągłe) magnesy trwałe, wklejone wewnątrz koła. Koło pracuje w oleju silnikowym w temperaturze do 130°C.

    Magnesy indukują napięcie w cewkach ładowania i jednej cewce zapłonu AC CDI.

    Z przetoczeniem resztek kleju i wyrównoważeniem dynamicznym koła nie będę miał kłopotu. Klej epoksydowy powinien sprostać warunkom pracy. Magnesy chciałbym pozyskać z innego koła magnesowego, z tym, że chciałbym zmienić ich ilość i układ.

     

    Czy realne jest dobranie innych magnesów i wklejenie ich tak, aby uzyskać pożądany strumień pola?

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...