Skocz do zawartości

drapakpl

Forumowicze
  • Postów

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez drapakpl

  1. Witam serdecznie, ponawiam pytanie : Pomoże mi ktoś, bo chciałbym uzyskac jakies wskazowki/podpowiedzi, pozdrawiam :) Z góry dziekuje za pomoc :)
  2. Okej, czyli gaźniki beda raczej pasować, a co z modułem, odpali ten silnik z modułem od silnika z 98 r ? -Kolektory beda pasować ? Oraz inne elementy takie jak termostat, cewki WN, impulsator itd ? Z góry dzieki za odpowiedź.
  3. Ale to jest jakaś roznica w tych modulach skoro modul steruje iskra na swiece, pozatym rozrusznik czy cisnienie oleju czy czujnik luzu oraz alternator nie ma wplywu na to czy silnik odpali czy nie. Pozatym wszystko zostaje stare procz silnika, no.nic bede sprawdzal pomalu jak to wszystko sie odbywa.
  4. Witam,silnik kupilem goly bez zadnej wiazki, jedynie wtyki jakie mam to od sensora predkosciomierza oraz od alternatora, obecnie posiadam oryginalny silnik od nowosci przy hornecie a silnik ktory kupilem jest rowniez bez gaznikow. Pytam sie dlatego że glowice mam w zakladzie a teraz rozkminiam czy wszystko mi podpasuje zeby wiedziec ewentualnie czy mam szukac jeszcze modulu i gaznikow oraz innych dupereli.
  5. Witam, przekładam piec w swoim hornecie i moj hornet jest z 98 rocznika i pytanie czy: modul zaplonowy z horneta 98 r podpasuje pod silnik od horneta z 2004 r? Aha i jeszcze mam jedno.pytanko ;Czy gazniki od wlasnie tego rocznika horneta podpasuja pod silnik, ktory bede montowal? Witam raz jeszcze, czy ktos może pomóc i udzielic odpowiedzi na moje pytania :P ? Z góry dziekuje , pozdrawiam
  6. A, czy mogę użyć do zamontowania miski olejowej czy tez innych łączeń masy uszczelniajacej "dirko"?
  7. Siemanko, mam takie pytanie odnosnie składania połowek bloku silnika. Czy oryginalnie silnik był skladany na jakis sylikon (czarny) bo zauwazylem przy pracach,ze jest niewielka ilosc tego oto cuda na laczeniach polowek. Pomoze ktos?
  8. Siema, a co dokladnie posprawdzac przed uruchomieniem silnika?
  9. Siema, a co dokladnie posprawdzac przed uruchomieniem silnika?
  10. http://zapodaj.net/ef17925cb762b.jpg.htm http://zapodaj.net/2b3016b7d983a.jpg.html http://zapodaj.net/1cd87ccdd8379.jpg.html http://zapodaj.net/6f85fa482f9ed.jpg.html Siema, dodaje zdj silnika bo wydaje mi sie ze to jest silnik z horneta 2003r, ale sami ocencie.
  11. Siema,sa jakies sposoby inne na naprawe uszkodzonego gwintu w bloku silnika? Niz helicoil?
  12. Siemanko, ostatnio kupiłem silnik do horneta z 2003r, bez dekli, ale reszta jest kompletna, wszystkie podzespoly kompletne w silniku, brak jedynie dekla od alternatora i rozrzadu. Największym problemem jest zerwany gwint w bloku silnika, zerwany jest srodkowy gwint do.przykrecenia glowicy. Silnik przelezal okolo roku bez glowicy lecz zostal zalany olejem i nie pordzewial. Silnik zakupilem dlatego,ze cena za caly silnik kompletny z nowa uszczelka pod glowice oraz nowym oringiem pompy wody, wyniosla 450 zl. Teraz mam kilka pytan: -Jak przygotowac taki silnik do uruchomienia, co posprawdzac koniecznie, od czego zaczac? -Znacie jakis sposob na naprawe tego gwintu zeby to wytrzymalo? -planowac glowice (lekkie ryski sa ale delikatne)? - I jak sprawdzic czy np silnik nie byl przytarty na panewkach? Z gory dzieki za pomoc.
  13. Dobra dzieki wielkie panowie, rozrzad ustawilem na kreske obok literki T i śmiga doskonale, nie jest.moze idealnie ustawione bo mam lekko wyciagniety lancuch rozrzadu, ale jes ok. Jeszcze raz wielkie dzieki Panowie za porady,pozdro.
  14. No wlasnie czyli jednak.trzeba ustawic na kreske obok literki "T" a nie.na sama literke "T", dzieki za rozwianie watpliwosci.
  15. Okej jutro w garażu bede to ustawie dokładnie na znak "T" i zdam relacje jak to smiga.
  16. Spoko, spoko robie to pierwszy raz :), Limo piszesz,ze na znak "T" a znowusz baba pisze,ze na kreske obok literki "T". To jak to ma wkoncu byc bo juz zgłupiałem ... Srry,ze tka dopytuje ale chce to zrobic raz i potem nie rozbieracj juz moto bo sie okaze,ze źle znowu rozrząd ustawiłem ...
  17. Czyli wal ustawiam centralnie na literke "T" czy na ta kreske.obok literki "T"?
  18. Ok Walki ustawione ale znak na dole na wale jest pomiedzy kreska a literka "T" lecz blizej do kreski czy tak moze zostac? ??? Jak myslicie? Bo chce sie upewnic czy to dobrze ustawilem?
  19. Walki ustawione ale znak na dole przy wale jest pomiedzy kreska a literka "T" lecz blizej do kreski czy tak moze zostac?
  20. Ok spróbuję zalozyc wszystko w takiej kolejnosci jak kolega wyzej napisal i zdam relacje. A mam takie pytanie jeszcze, znak na wale to ten obok literki "T" ta pozioma kreska, to punkt.ustawienia rozrzadu oraz kreski ma walkach rozrzadu "in" na ssacym i "ex" na wydechowym musza idealnie zrownac sie jednoczesnie z gladzia glowicy? Czy moze na innym.znaku trzeba ustawic wal na dole zeby wtedy pokryly sie ladnie.znaki na walkach na gorze? ???? Nikt juz nie ma koncepcji?
  21. Ok poczekam, jeszcze na kilka podpowiedzi, moze ktos inny sie wypowie.
  22. Czyli ewidentnie jest łańcuszek do wymiany ? Jak napinacz zwolnie i rusze pary razy wałem to siedzi na trybach bardzo mocno i nic nie odstaje, jak wsadze srubokret delikatnie to nie odchyli sie nawet minimalnie poza obwod zebatki wałka . Moze ja to jakos zle ustawiam ? bo wczesniej przed cała wymiana nie było nawet slychac łancuszka nic a nic dopiero po całym tym zabiegu z robota gory silnika wyszły takie buty ? Moglem go wyciagnac przez nieumiejetnie zakładanie wałków rozrządu ? Czy raczej to nie mozliwe ?
  23. Siema a jak moge sprawdzic czy napewno ten lancuszek jest wyciagniety? Bo podczas robienia gory silnika jak zdejmowalem walki to wszystko bylo wporzadku. I czy lancuszek ma tak siadac na tryby nie dokonca ma wchodzić na zeby zebatki od walkow rozrzadu?
  24. Witam, ostatnio robiłem w moim Hornecie gore silnika, i chwile pojeździłem spokojnie ale potem przy dzidowaniu zauwazylem,ze moj Hornet potrafi spalic okolo 10 litrow benzyny na 50 km ;o, poza tym przy zakresie obrotow 5-7 tys dziwnie przez ta faze obrotow przechodził tak jakby coś trzepało bardziej całym moto . Wziołem sie za zdejmowanie pokrywy zaworow, zeby zobaczyc jak rozrzad, no i tutaj zaczyna sie problem, za nic na świecie nie moge ustawic rozrzadu , krecac wałem, ustawiam go na znak i zaznaczam na łancuszku orientacyjny puknkt do ktorego mam sie odniesc, potem blokuje napinacz rozrzadu i ustawiam wałki, [mam odkrecony wąłek od wydechu a od ssacych zalozony], wałki ustawione idealnie, na dole kreska pokrywa sie z wycieciem w deklu i zwalniam blokade napinacza i wszystko sie przestawia. Poza tym jak przestawie wałek o 1 zab do tylu np to jest albo za nisko albo za wysoko krawedzi glowicy a na dole kreska pokrywa sie z wycieciem dekla ;/. Moze mi ktos pomoc, wyjasnic co robie źle lub dac swoj jakis sposob na ustawienie rozrzadu albo wytlumaczyc krok po kroku jak to sie robi ? Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam . http://zapodaj.net/ca002bd9ea481.jpg.html http://zapodaj.net/deda283a05cd3.jpg.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...