Jump to content

adax

Forumowicze
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by adax

 1. Co masz na myśli?

 2. Co masz na myśli?

 3. Staram się sam wykonywać bieżące przegłądy, nie z oszczędności, a z zamiłowania. Daje mi to wiele satysfakcji, ale bez przesady nie jestem zawodowcem i nie porywam się na coś, co mnie przerasta. Chciałbym tylko zasięgnąć rady kogoś, kto ma doświadczenie w tym temacie. Czy jest sens samemu zabierać się za wymianę oleju w lagach w Volusi? Stuki, a w zasadzie pojedyńczy odgłos słyszany jest po wjechaniu w dziurę podczas dobicia teleskopów. Viola jest w dobrej kondycji, ma w tej chwili 18000 przebiegu, w moich rękach od 12000, ale na pewno olej nie był wymieniany, stąd moje przypuszczenie. Czy olej w lagach się "starzeje" i czy wymaga okresowej wymiany? Instrukcja nic na ten temat nie mówi. Dziękuję za zainteresowanie.
 4. Witam! Podczas jazdy, na wybojach słychać stuki w zawieszeniu. Myślę, że czas pomyśleć o wymianie oleju w lagach. Chciałbym to zrobić sam, ale w serwisówce zalecają użycie specjalnego klucza 09940-34520: “T” handle oraz nakładki 09940-34531: Attachment “A”. O ile sam klucz, można kupić (tak mi się wydaje), to ta nasadka jest nietypowa i myślę, że będzie problem z zakupem. Proszę o informacje gdzie można taką nasadkę kupić i czy ewentualnie można ją czymś zastąpić. Wdzięczny również będę za wszelkie informacje dotyczące wymiany oleju w lagach w Volusi. Pozdrawiam. Adax
 5. Witam! Poszukuję oryginalnego lewego tylknego kierunkowskazu do Volusi 2002r. Przełamała mi się guma mocująca kierunkowskaz, pozostałe elementy są nieuszkodzone. Proszę o radę gdzie taki kierunkowskaz, albo samą gumę można kupić. W serwisie dostępny jest tylko kompletny kierunkowskaz za 230zł + wysyłka. Być może ma ktoś na zbyciu taki kierunek. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 6. Witam! Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Volusii. Moto naprawde w dobrym stanie, bardzo doinwestowane w oryginalne akcesoria. Motocykl dopieszczony przez pasjonata, który więcej czasu spędzał w garażu niż na drodze. Viola ma założone akcesoryjne wydechy BSM V-LINE, które przegrzewają się w jednym mejscu (na łączniku). Postanowiłem pozbyć się tej skazy, po zakupie pasty S100 wypolerowałem przegrzane miejsce, z nadzieją, że pozbyłem się problemu i wybrałem się na przejażdżkę. Niestety po powrocie okazało się, że przebarwienie powróciło...Chciałbym rozwiązać jakoś ten problem. Przeszukując internet dowiedziałem się, że przy zmianie wydechów na akcesoryjne należy wymienić filtr na K&N (obecnie jest oryginalny) oraz wyregulować gaźnik. Nie wspomne już o jego czyszczeniu, bo tak naprawdę nie wiem kiedy ostatnio gaźnik był czyszczony. Poprzedni właściciel twierdzi, że to normalne i żeby się tym nie przejmować, ale jakoś to przebarwienie mnie irytuje i chciałbym się go pozbyć raz na zawsze. Nie chcę zmieniać wydechów, bo te mi odpowiadają. Z motocyklem nie mam żadnych problemów technicznych, silnik pracuje prawidłowo, obawiam się, czy po ingerencji w gaźnik/filtr powietrza nie pogorszą się parametry, bo poza tym przebarwieniem nic złego się nie dzieje. Proszę o radę jakie rozwiązanie najlepiej zastosować i instukje jak samodzielnie wyczyścić gaźnik (nigdy tego nie robiłem). Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 7. Co masz na myśli?

 8. Co masz na myśli?

 9. Co masz na myśli?

 10. Co masz na myśli?

×
×
 • Create New...