Skocz do zawartości

Robvalkpol

Forumowicze
  • Postów

    85
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Robvalkpol

  • Urodziny 02/01/1971

Osobiste

  • Motocykl
    Panda
  • Płeć
    Mężczyzna

Informacje profilowe

  • Skąd
    Tamoj gdzieś

Metody kontaktu

  • Strona www
    http://

Osiągnięcia Robvalkpol

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy (11/46)

0

Reputacja

  1. W płn-wsch Polsce na taki sprzęt mówi się - koromysło, a nie Junak.
  2. Miałem w warsztacie ten drugi. Te gówno wylądowało w koszu po pierwszym użyciu jednego gwintownika.
  3. Potemu, Janosik niech inni uczą się na Twoich błedach. Ja takich nie miałem. Trza mieć braciszka lub kumpla coby za parę dolków załatwił to, co Ty musiałeś za kilkaset lub kilka tysiaków zabulić.
  4. To skrócę jeszcze bardziej i opiszę kolejno mój przypadek: - spodobał mi sie motor Hamerykański w USA; a że mam brata tam, znalazł i wysłał zdjęcia - zaaprobowałem, wysłałem kasę - braciak dostał kasę, kupił w moim imieniu, podpisał papiery - zbił skrzynię, wpakował moto - znalazł firmę wysyłkową Polonez Parcel Service, która ma przedstawicielstwo blisko jego miejsca zamieszkania. - zawiózł do firmy wysyłkowej, wysłał moto - wysłał papiery i kluczyki listem - po 5 tyg moto było do odbioru w Urzędzie Celnym w Częstochowie - zapłaciłem cło i VAT - tlumaczenia papierów - przegląd, Wydz Komunikacji, ubezpieczenie Koszty: (kwota przykładowa, za swój zapłaciłem mniej albo więcej) - motocykl 10.000$ - dla braciaka odpaliłem parę stów za paliwo - skrzynia - za darmo, - przesyłka do Polski - 550$ - podstawa dla Urzędu Celnego 10.000$+550$=10550$*2,5zł=26.375zł - cło 26.375x6%=1528zł - VAT 27957x22%=6150zł - koszt wystawienia dokumentu SAD - 219zł - załadunek na przyczepę - 61zł Reszta to koszty tłumaczenia, przeglądu, rejestracji i ubezpieczenia; coś ok 600-700zł. Upraszczając: - moto w USA 25000zł - koszty - 9933zł Czyli jeśli kupujesz w USA to trzeba do tego dodać jeszcze 40% kosztów w Polsce. Innych kosztów nie miałem. Więc naprawdę nie wiem Janosik o czym gadasz.
  5. no to git! Uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku nazywa się Wymijaniem
  6. Odbierałem motocykl w skrzyni w Urzędzie Celnym w Częstochowie, za załadunek na przyczepkę samochodową zapłaciłem chyba z 40zł, więc nie wiem po jaką cholerę odbierać w porcie? Chyba, że załadowane moto na kupie w kontenerze na palecie lub podwieszone łańcuchami po sufitem i wszystko luzem.
  7. Na obwodnicy pochwalil się filmikiem. I Policja ukarała mandatem na podstawie filmu. Przyjął gostek mandat. 217km/h motocyklem Jeślibym Komarem jechał i sztucznie wskazówkę popychał do 330km/h to też by mi mandat wlepili?
  8. Jeśli duże kufry z Terysa to montuj do dużego stelaża z podparciem, bo rozjeżdżają się pod ciężarem pakunków. U siebie zamontowałem Klik-fixa w sakwach i musiałem podpierać je wzmocnionym stelażem, bo maja zbyt słabe usztywnienie ścianki tylnej i dolnej.
  9. Pierwszy słyszę , że płaci się akcyzę od motocykli z USA. Chyba,że w tym roku wprowadzili. Sportowe moto- 3000+600(transport)=3600 3600 +6%(cło)= 3816 3816+22%(VAT)=4655$ Do tego tłumaczenia dokumentów 200zł, przegląd przed rejestracją - 200zł, rejestracja- nie pamiętam.
  10. Robvalkpol

    Jaki cruiser

    Mario, widzę że moja opinia bedzie odstępstwem od większości. Prawie w Twoim wieku zamieniłem stare zabytki z lat 60-tych na Hondę F6C. I nie było to wcale trudne, zamiana dwóch starych kółek na nowsze. A moc? Jak moc, więcej pod tyłkiem i tyle. Jakoś nie dociera do mnie tłumaczenie, że zaczynaj od mniejszych i leć do góry. Z całym szacunkiem, przy Twoim wzroście i wadze bedziesz wyglądał jak "kawał byka" na bzyku jeśli wybierzesz VN800 czy tam inne 650-ki. Noooo, chyba, że co roku będziesz sprzedawał i dokładał bo Cię stać.
  11. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1) z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.) Rozporzadzenie Załacznik nr.6 &2 Liczba świateł dla motocykli to zazwyczaj 1 lub 2. Gdy świeci mijania (główna lampa)1 światło - ok, same lightbary 2 szt - ok, jeśli lampa i lightbary -3 szt - źle.
  12. Chciałem Ci Hondę F6C zwaną Valkyrią polecić, lecz piszesz, że choppery ino. To niestety sie nie da.
  13. Precyzując, oczywiście że nie można było. Chodzi mi o zmiany w tym roku. Czy pojawiły się definitywne zmiany przepisów dla kierunków (wersje USA) i podświetlenia różnych swiecidełek - o barwie żółtej. Do tej pory Policja nie czepiała się zbytnio, choć Policjanci zatrzymywali dow. rej za właśnie- świecące kierunki. To samo dotyczy również lightbarów, trzech świateł z przodu też nie wolno mieć. A mamy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...