Skocz do zawartości

Dopasowywanie części od innych modeli


Arcer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem nic w tym rodzaju (chyba że poszczególne modele), a zależy mi na jakimś uproszczeniu tej kwestii. Jeśli coś takiego już było, proszę o wskazanie topiku (chociaż starałem się znaleźć wszystkie możliwe :-)). Jeśli bliżej temu tematowi do działu "Co, jak i gdzie kupić ", proszę o przeniesienie. Dobra, przejdźmy do rzeczy:

Z wieloma maszynami, szczególnie starszymi (ale nie tylko) jest problem, jeśli chodzi o zdobycie części. Wiem co mówię, bo z moich trzech maszynek tylko do Ogara części miałem ogólnie dostępne - do Charta co prawda były, ale nie we wszystkich sklepach, natomiast do NS-1 prawie nigdzie ich nie ma i trzeba szukać podobnych z innych modeli Hondy. Wydaje mi się, że wielu posiadaczy egzotycznych pojazdów różnych marek ma podobny kłopot, i dlatego zależy mi na stworzeniu w jednym topiku bazy informacji na temat mozliwości założenia elementów z innych motocykli. Dobrze by też było, gdyby:

- były to sprawdzone (przez piszącego, ew. jego znajomych) informacje, aby nikt niepotrzebnie nie kupował zbędnych mu części, niepasujących do danej maszyny

- nie były to tylko porady w stylu "kierunkowskazy od Simsona", bo z takimi częściami jak migacze właśnie czy przewody hamulcowe nie ma podobnego problemu - chodzi o części trudno dostępne i/lub nienaturalnie drogie u autoryzowanych dealerów.

 

Aby dać dobry przykład, napiszę, co do tej pory udało mi się odkryć w tej kwestii, jeśli chodzi o model "nieistniejący" :-), czyli Hondę NS-1 (NSR 75):

- tylna lampa - od NSR 50

- ślimak prędkościomierza - od NSR 50

- linka prędkościomierza - od NSR 50

 

Wiem, że wygląda to dosyć komicznie, ale znalezienie lampy wprost od NS-1 było dla mnie nie lada wyczynem (kto ma ten model, wie, o czym mówię). Dlatego myślę, że komuś sie przydadzą takie informacje.

 

Zachęcam do wpisywania własnych patentów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat mimo ze moglby byc dobra skarbnica wiedzy, chyba sie nie przyjmie. nie wiem, takie mam jakos wrazenie.

 

co do ns1;

 

linki pasuja praktycznie od kazdego modelu hondy- zarowno skuterki jak i crossidła:P ja mam od hondy lead

 

tlok jak juz wiekszosc wie- po rozszlifowaniu cylindra wejdzie od mbxa przy jednoczesnym rozszlifowaniu sworznia/ kupna nowego lozyska na korbowod.

 

uszczelki blok/cylinder/glowica- MTX r2, MBX i pozostale

 

klocki hamulcowe przod- Yamaha tzr 50/80, honda rebel 125

 

śruba mieszanki skladu paliwo-powietrze- simson np. sr50, s51 i inne- po lekkim rozszlifowaniu (dzieki Damiano)

 

 

 

teraz tylko czekac na wypowiedzi pozostalych uzytkownikow w sprawie tych nieco powazniejszych maszyn:P

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...