Skocz do zawartości

Maroko 7.06 - 29.06.2008


Prot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
1500-1800 euro na osobe? drogo ;)

 

w tym roku bylismy we dwoch na jednym motocyklu w maroko, razem 40 dni, a wydalismy chyba 5500zl, o ile dobrze pamietam.. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

... przy ówczesnym kursie euro to i tak wychodzi ... jakieś ...+/- 1700 eurasów ... fakt, że za dwie osoby ... :icon_rolleyes: ... Osobiście widzę, pewne możliwości obniżenia kosztów. Po pierwsze to zmniejszenie zużycia paliwa (mniejsza prędkośc), druga sprawa to omijanie płatnych autostrad - i francuskie i hiszpańskie biją niemiłosiernie po kieszeni, a po trzecie obniżenie standardu hoteli. Na kurs euro nie mamy wpływu :evil:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy ówczesnym kursie euro to i tak wychodzi ... jakieś ...+/- 1700 eurasów ... fakt, że za dwie osoby ... :icon_rolleyes: ... Osobiście widzę, pewne możliwości obniżenia kosztów. Po pierwsze to zmniejszenie zużycia paliwa (mniejsza prędkośc), druga sprawa to omijanie płatnych autostrad - i francuskie i hiszpańskie biją niemiłosiernie po kieszeni, a po trzecie obniżenie standardu hoteli. Na kurs euro nie mamy wpływu :evil:

 

we francji mozna trafic na bezplatne odcinki autostrad, w hiszpanii bodajze oprocz bardzo nielicznych fragmentow autostrady sa bezplatne..

ad hotele - nie jade na wczasy po to, by spac w hotelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii niektóre odcinki sa płatne, reszta nie :bigrazz:

 

 

 

Ależ oczywiście Klaudiuszu tylko niektóre:

 

 

 

Autostrady płatne według odcinków. Dodatkowe opłaty pobiera się za korzystanie z niektórych tuneli.

 

ceny w euro

odcinek opłata

Burgos – A68 (koło Miranda de Ebro) (A1) 8,80

Saragossa – Tarragona (A2) 20,75

Kadyks – Dos Hermanas (Sewilla) (A4) 5,30

Villalba – Adanero (A6) 8,30

La Jonquera – Barcelona (A7) 11,28

Barcelona – Salou (A7) 12,30

Salou – Walencja (A7) 16,65

Walencja – Alicante (A7) 11,35

Malaga – Estepona (A7) 7,65

Estepona – Guadiaro (A7) 2,65

Bilbao – Irun (AZdjęcie niezaładowane/zbyt duże 7,9

La Coruna – Santiago de Compostela (A9) 4,65

Santiago de Compostela – Vigo (A9) 6,65

Leon – Astorga (A12) 3,35

Pamplona – Tudela (A15/A68) 9

Barcelona – Montmelo (A17) 1,15

Barcelona – Tordera (A19) 3,25

Alicante – Cartagena (A37) 5,5

La Coruna – Carballo (A55) 2,90

Leon – Campomanes (A66) 9,60

Miranda de Ebro – Bilbao (A68) 7,90

Saragossa – Miranda de Ebro (A68) 15,90

tunele

Tunel del Cadi 9,68

Tunel de Garraf (A16) 3,75

 

 

 

 

 

A teraz zsumuj sobie koszty z La Jonquera do Malagi :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zsumuj sobie koszty z La Jonquera do Malagi :biggrin:

Litości. W Hiszpani nie zapłaciliśmy ANI GROSZA za przejazd (Andorra-Algeciras), a wracając jechaliśmy głownie większymi drogami (obstawiam, ze to były autostrady :P). Poza tym te "szybkie drogi" sa strasznie nudne.. Dlatego jadąc "tam" staraliśmy się obierać ładniejsze trasy (jakieś przełęcze itp.) dopóty, dopóki nie zaczęły się drobne problemy z motocyklem.

 

Jeśli chcesz, to dokładnie przepiszę trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prot ..... uparciuchu, no ok, no to nie wiem w jaki sposób przejechałem z Barcelony do Marbelli ...... płacąc tylko na trasie Malaga-Marbella.........przecież jechałem całym wschodnim i potem płd. wybrzeżem i nigdzie nie płaciłem oprócz wymienionego powyżej odcinka :biggrin: No chyba że coś przez 2 lata sie zmieniło ..... albo leciałem Nacionalkami co wyglądają jak Autostrady. Co roku jestem w Marbelli, ostatnio dużo śmigałem z rodziną na Płn. czy np. na Zach. i nigdzie nie płaciłem ..... no może jeszcze kawałek do Gibraltaru :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo paliwem, ale Wy przynajmniej nie macie problemu ze zjadaniem opon... Dla mnie wypad w Alpy szwajcarskie i przeloty po Niemczech rzędu powyżej 2zł30 gr cały czas = brak opony :D

My lecimy połowę mniej :icon_mrgreen: i po 6000km też mamy łyso z tyłu. Pewnie dlatego, że jedziemy 2 razy dłużej od Ciebie :biggrin:

Pozdro

 

Prot ..... uparciuchu, no ok, no to nie wiem w jaki sposób przejechałem z Barcelony do Marbelli ...... płacąc tylko na trasie Malaga-Marbella.........przecież jechałem całym wschodnim i potem płd. wybrzeżem i nigdzie nie płaciłem oprócz wymienionego powyżej odcinka :biggrin: No chyba że coś przez 2 lata sie zmieniło ..... albo leciałem Nacionalkami co wyglądają jak Autostrady. Co roku jestem w Marbelli, ostatnio dużo śmigałem z rodziną na Płn. czy np. na Zach. i nigdzie nie płaciłem ..... no może jeszcze kawałek do Gibraltaru :bigrazz:

Nie wiem jak teraz ale w 2006 podczas powrotu z Sagres`u przejechaliśmy od Badajoz przez Madryt po Francję w okolicach Pampelun`y za darmo. Poza tym mam dokładny atlas drogowy Płw. Iberyjskiego z tamtego roku w którym są zaznaczone płatne i niepłatne autostrady. Nie wiem na ile jest jeszcze to aktualne ale jak ktoś chce wiedzieć to mogę podać konkretne odcinki. Stosunek płatne/niepłatne na oko to powiedzmy 50/50.

 

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...