Skocz do zawartości

Problem z licznikiem Fazer 600 - 2000r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tu nowy ale chyba na odpowiednie forum trafiłem z tym problemem. Od niedawna mam Fazera 600 z 2000 roku , motocykl jest sprowadzony z UK . Problem mam z licznikiem bo ktoś prawdopodobnie przy nim grzebał . Motor niby z Anglii a tarcze ma do 260km/h tyle że jest też na tarczy naklejka MPH a nie KM/H :icon_razz: oto jego zdjęcie :

 

http://img141.imageshack.us/img141/4815/85291938rq0.jpg

 

problem polega na tym że jak jadę to licznik mi strasznie zaniża , tak jakby rzeczywiście pokazywał i milach , jak jadę z gps 100 km/h to na liczniku pokazuje mi ok. 60km/h , w ogóle to jak ruszę i zaczynam się rozpędzać to on po jakimś czasie zaczyna dopiero iść , tak jakby ktoś go przeskalował na mile ale ma tarcze do 260 , jest to bardzo irytujące bo podaczas normalnej jazdy po mieście nie wiem ile jadę , druga rzecz i problem to to że przyciskając ten przycisk na liczniku wchodzę do menu : Trip1,Trip2,Clock , ale nie moge ani wyzerować licznika dziennego ani ustawić zegarka :wink: znalazłem na allegro licznik do fazera ale ma dodatkowo przycisk Reset , mój tego nie ma oryginalnie i nie mam jak ustawić zegarka ani jak skasować dziennego przebiegu , tym moim przyciskiem przechodze tylko do następnych funkcji , oto zdjęcie licznika który na allegro znalazłem , różni się on wyraźnie od mojego :

 

http://img155.imageshack.us/my.php?image=m6561549vc0.jpg

 

nie wiem już o co chodzi , licznik ten ma wpinaną tylko kostkę , nie posiada żadnej linki , czy da się coś zrobić żeby pokazywał normalnie prędkość ?? może to nie jest licznik z mojego modelu i jakieś inne impulsy dostaje i dlatego takie małe prędkości pokazuje , tak to wygląda jakby był do 260mil a nie kilometrów , jak nabija kilometry na liczniku przebiegu to wychodzi na to że nalicza w milach , proszę o jakieś porady co można z tym zrobić , może jakoś można licznik przeprogramować albo naprawić , ewentualnie czy trzeba wymienić na ten z dodatkowym przyciskiem , aha i co z tym resetowaniem przebiegu i ustawianiem zegarka , pozdro BARCIECH

Edytowane przez BARCIECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik lub jego część który jest w twoim motocyklu pochodzi z modelu z 98-99r. na 100% napisałem że może jego część czyli sama obudowa i może tarcza. w modelach z tego roku nie było zegarka i tylko jeden przycisk (z tego co pamiętam to był tylko jeden licznik dzienny ale nie jestem pewien). po przytrzymaniu tego przycisku kasował sie licznik dzienny. na twoim miejscu sprobowałbym zdjąć obudowe tego licznika i sprawdził czy jest drugi switch pod nią.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć licznik ze swojego rocznika !

prawdopodobnie Twój to "składanka" z co najmniej dwóch uszkodzonych liczników.....

kupuj inny a ten sprzedaj - idą jak świeże bułki.... więc nie bedziesz miał problemw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , ślicznie dziękuje za odpowiedź , czyli mam kupić taki licznik jak dałem w tym drugim linku ze zdjęciem tak ? ten model co ma dodatkowo przycisk reset ? aha jeszcze jedno czy to tylko zależy od licznika czy może być też wina tego urządzenie co sygnał podaje do licznika ? bo jeśli to na 100% wada licznika to już zaczynam szukać , pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też sprawdzić tulejkę w kole magnetyczną w kole ale wątpię żeby to było to. jka mi kiedyś gume zmieniali to przy zakładaniu koła połamał tą część. a że nie mieli na miejscu to mnie do innego zakładu wysłali z kasą w ręku w zeszłym roku taka tuleja z wymianą kosztowała około 80 zł. co do tego że licznik musi być z tego samego rocznika modelowego to nie jestem przekonany. u ciebie bardziej to przypomina sytuację jak by licznik był poskładany z kilku innych a sama tarcza była źle dobrana.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienki kabelek bedzie szedł po ladze z tamtej strony jest ta tuleja, ale uważaj bo jest bardzo krucha i łatwo ją uszkodzić. żeby ją zobaczyć będziesz musiał zdjąc koło ale w moto z centralem to bajka. od strony zewnetrznej powinny być dwa ząbki, tuleja nie może też być pęknięta.

pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem tą tuleje wydaje się że wszystko ok , sądze że jakby była uszkodzona to w ogóle by prędkości nie wskazywało a mi wskazuje tylko strasznie zaniża , pewnie wina jest po stronie zegarów i trzeba będzie je zmienić , już zaczynam szukać , pozdro :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj zrobiłem mały test , po małych namowach zamontowałem na próbe licznik z kolegi fazer 1999r , wersja km/h , z wyglądu nie różnił się niczym od mojego tylko dodatkowo ma ten przycisk reset , po założeniu i przejechaniu się stwierdziłem że jest tak samo , na tarczy km/h pokazuje mi w milach i nalicza też w milach , jak na liczniku pokazuje mi ok.60 km/h to jade 100 , da się na jego liczniku ustawić zegarek i zresetować kilometry , mój licznik u niego działa normalnie , pokazuje tak jak jest rzeczywiście , czyli wina nie leży po stronie zegarów a czegoś innego , co to może być ??? troche się namęczyłem z tym rozkręcaniem dwóch motorów , obeszło się bez sciągania czaszy , tylko szybki odkręciliśmy i zwinne rączki reszte załatwiły , proszę o pomoc co to może jeszcze być , obczaiłem jeszcze kabel co idzie do licznika , idzie od koła do takiego pudełeczka pod bakiem , tam wchodzi w jakąś kostke jakby przekaźnik i z tego przekaźnika idą kable do zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...