Skocz do zawartości

HALO SZCZECIN-OGÓLNY


Kriso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

mam male pytanie - wrocilem po malym niebycie do szczecina a tu lezy i czeka na mnie bardzo ciekawe pisemko z urzedu miasta ze niby to moj motocykl decyzja jakiegos "madrali" zgodnie z ustawa bla bla bla w razie ogloszenia mobilizacji lub wojny ma byc natychmiastowo dostarczony do odpowiedniej jednostki aby chlopcy wojacy mogli go uzywac.

 

ja rozumiem ze kolor zielony moze teoretycznie zmylic pana urzednika i moze sie mu wydawac ze bedzie to kolor maskujacy :D ale ciekawi mnie fakt jak taki chlopek roztropek wojaczek (nic do zolnierzy tez mam jakis tam stopien) bez zadnego przygotowania i doswiadczenia wskakuje na moja kawke i pedzi :D przez pola i laki miedzy wybuchajacymi granatami aby pelen poswiecenia dostarczyc generalowi wiadomosc ze kolacja bedzie spozniona bo nie dostarczyli kaszy na czas.

 

czy ktos z szanownych forumowiczow moze tez sie spotkal z taka ciekawostka i dostal podobne pisemko??

 

PS. mialem okazje juz zamienic 2 slowa z panem urzednikiem przez telefon i od razu zrozumialem ze nie ma sensu z nim rozmawiac bo dla pana 2 kola = motocykl 4 = samochod wiecej niz 4 kola = urzadzenie bardziej skomplikowane :D juz nie mowiac zeby pan byl wastaniue dokonac jakiegos trudniejszego podzialu w/w pojazdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he :D cóż za peszek :D Było o tym niedawno na necie. Generalnie trudno się z tego wywinąć. Mów kolesiowi, że motocykl jest w trakcie przeróbek i części porozsyłałeś po całej Europie. Przewidywany czas zakończenia remontu - jesień 2008 :D

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie musisz się martwić o los swojego sprzeta. Twój motocykl zostanie "powołany do służby" w razie wojny. Takie same kwity są wysyłane też do firm transportowych itp. Ma to związek z działaniami mobilizacyjnymi na czas "W", kiedy to wojsko miałoby dostawać pojazdy z gospodarki narodowej. A że narazie nic się nie szykuje (przynajmniej nic o tym nie wiem) to nie ma co się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasem biorą sobie pojazdy na ćwiczenia i to już jest problem dla ich właścicieli. Są takie przypadki.

hikor

 

Znasz osobiście taki przypadek?

Słyszałem o takich manewrach w latach 80-tych, ale nie teraz. Nie ma na to pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu czytałem na ten temat dość obszerny artykuł. Ciekawe, bo wojsko potrafiło zażyczyć sobie np. Harley-Davidson'a, który na poligon raczej średnio się nadaje. Przekrój rodzajów pojazdów "wypożyczanych" do armii był w tym artykule zadziwiająco szeroki. Osobiście nie znam nikogo, kogo by taka "przyjemność" spotkała.

Dopisane: opisywane przypadki dotyczyły lat PO 2000 r.

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć linka to chętnie poczytam. Słyszałem trochę o ćwiczeniach po 2000 roku nie spotkałem się nigdy żeby gdziekolwiek ściągano pojazdy z cywila, żeby wojsko mogło nimi jeżdzić. Może mylisz firmy mające kontrakty z MONem na wykonywanie pewnych czynnosci?

Głupota w armii to codzienność, ale w takie rzeczy trudno mi uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, przyszła jesień i coraz bardziej sobie zdaje świadomość,że tej jesieni nic nie poznałem,nie znam naszej krjiny,może ktoś chce się się ze mną wybrać po zachodniopomorskim aby poznać naszą subkulture?Ruszam w piąaatek 27.10,może się ktoś przyłączy?Kierunek Swinoujście.Tempo dostosuje...

 

Dla mnie to priorytet!!!!! Diego moze wymienimy się sprzętami?Jestem chetny do współpracy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś studiuje/mieszka/coś robi w/w okolicy Halle w Niemczech? Pilne

 

 

Dla mnie to priorytet!!!!! Diego moze wymienimy się sprzętami?Jestem chetny do współpracy!!!

 

No wiesz, ja chętnie, aczkolwiek nie wiem czy Tobie chce się pyrkać na 80-siątce :icon_mrgreen:

Edytowane przez Diego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...