Skocz do zawartości

HJC AC-11 Czy warto kupować ten kask??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić ten kask tylko chciałbym poznać wasze opinie na jego temat.

z góry dzięki. pozdrawiam

 

ps. szukałem na forum ale nic nie znalazłem na temat tego kasku

Napisz może coś więcej??

Jaka cena??

 

Za ok. 500zł możesz mieć HJC FG-14, który jest według mnie świetnym kaskiem za te pieniądze...

Normalnie kosztuje ok. 1000zł :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę mieć go za niecałe 350zł/nowy a jest to wyższy model od FG-14

To się nie zastanawiaj tylko kupuj...

Weź pod uwagę czy, będzie dobrze pasował, a nie sugeruj się tym, że ma świetną cenę, a będzie Ci latać na głowie... :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jaki będzie na mnie rozmiar bo mam obwód głowy 58cm i nie wiem czy M nie będzie za ciasny

Ja przy swoim mam FG-14 mam M'kę i obwód głowy 58cm i na początku lekko mnie uciskał, teraz jest wszystko ok i nigdzie nie uwiera, ale nie lata przy tym w żadną stronę...

Najlepiej jest jednak jakbyś przymierzył, bo z kupowaniem w ciemno to różnie bywa... nie każdy kask na każdą głowę pasuje :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety będę musiał kupić w ciemno i chyba wezmę L

 

Przy tym obwodzie głowy polecałbym raczej M. AC-11 jest dość "luźny" w porównaniu np. z rozmiarówką Shoei. Jedynym problemem, z którym się czasem spotykałem w przypadku AC-11 było uciskanie karku - kask (podobnie jak w/w FG-14) ma mocno cofnietą część "karkową" i zdarza się że niektórym osobom na głowę nie pasował. Cena jest rewelacyjna, lecz radziłbym Ci najpierw kask przymierzyć przed kupnem - może się bowiem okazać, że będzie to kasa wyrzucona w błoto - pewne modele kasków po prostu pewnym osobom pasują, a innym nie. Jeszcze jedna uwaga dotycząca AC-11 - nawiewy po bokach szczęki dość poważnie hałasują i bywają problemy z samoistnym otwieraniem się tychże przy większych prędkościach, oczywiście zależy to od kształtu owiewki i pozycji na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra biorę M'ke jak by co to będzie na ciebie . joke

Heh spoko :icon_rolleyes:

Lepiej żeby był już nawet troszkę za mały niż za luźny, który będzie Ci latał na głowie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cl-14 i obwód głowy 58 i wziąłem L. Faktycznie trzeba było jednak wziąć M. Niby nie lata jak opętany po głowie ale... Zato jak założę kominiarkę (szczególnie jak jest zimno) to jest miodzio :) Jeśli chodzi o wyciszenie tegoż kasku to trochę mogłoby być lepsze. No ale cóż. 5 stów to nie 15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cl-14 i obwód głowy 58 i wziąłem L. Faktycznie trzeba było jednak wziąć M. Niby nie lata jak opętany po głowie ale... Zato jak założę kominiarkę (szczególnie jak jest zimno) to jest miodzio :) Jeśli chodzi o wyciszenie tegoż kasku to trochę mogłoby być lepsze. No ale cóż. 5 stów to nie 15 :)

Co do głośności to weź pod uwagę, że mówisz o cl-14 :)

Jest to kask słabszy od fg-14, a już nawet nie mówię o ac-11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...