Skocz do zawartości

Regeneracja rozruznika?


h3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z rozrusznikiem w KTM LC2 z 97 roku a mianowicie zaczął mi on od pewnego czasu "szczekać", a teraz już w ogóle nie kręci. Zawiozłem do serwisu i tam mi powiedzieli, że szczotki mam do wymiany ale w tym modelu jedna ze szczotek jest trwale przymocowana do obudowy i wchodzi w grę kupno nowego lub używanego. Części używanych do tego modelu jest niwiele tzn. nigdzie nie znalazłem a nowy rozrusznik to koszt przeszło 1000 zł. Czy możecie mi jakoś pomóc? Może da się to jakoś zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mialem ten sam problem w tym samym modelu motocykla :biggrin: wiec pomoge

1) niekoniecznie musialy sie skonczyc szczotki w rozruszniku ( u mnie bylo tak : ) za magnetem jest sprzegielko rozrusznika ktore posiada 3 waleczki a pod waleczkami sprezynki , wymien je ( nie dostaniesz takiej dlugosci chyba , kup podobnego zwoju i grubosci ale dluzsze i je przytnij i wymien koszt okolo 2zl a powinno pomoc)

2) jesli to faktycznie szczotki i nie da sie ich wymiec to poszukaj rozrusznika od modelu yamaha tdr , tzr z podobnego rocznika ( od 96 do 99) rozrusznik jest identyczny i ma te same mocowania , a uzywany kosztuje okolo 100zl jesli nie znajdziesz poszukaj od nsr na 99% to jest to samo (oczywiscie pojemnosci 125)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Zaraz zabieram się do pracy i wyszukiwania. O tych kończących się szczotkach powiedzieli mi w serwisie ale nie szczególnie im ufam więc zaraz sam się zabiorę do rozbiórki rozrusznika. Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...