Skocz do zawartości

Mocowanie sakw bez pasa do Yamahy XV1100 Virago z 1998 roku bez przesuwania kierunków.


jaroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem w sobotę sakwy na Mototargu od Kult Motor DRP Fabryka odzieży skórzanej i motocyklowej Chełmek ul. Mieszka I 4a. Skawy nie są łączone pasem który można byłoby przerzucić pod siodłem. Ścianka sakwy od strony motocykla jest sztywna (jakieś tworzywo, pianka i skóra) i nadaje się do mocowania na sztywno.

Zamówiłem też w Lousie stelaże.

 

Pytanie:

- jak, za pomocą czego przymocować skawy do stelaży.

Zdaję sobię sprawę, że będę musiał powiercić otwory w sakwach - tylko jakich użyć łączy.

czy np:

- przyspawać do stelaży szpilki i nakrętkami od środka sakwy przykręcić?

- czy kontrować nakrętki?

- jak uszczelnić wywiercone otwory w sakwach?

- czy macie może jakiś patent na to, żeby do sakw przymocować solidne zaczepy, które zaczepiałyby się na stelażu, a wrazie potrzeby można było łatwo i szybko zdjąć sakwy z motocykla i zabrać do domu, żeby je np spakować?

 

Liczę na Waszą pomoc :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z bardzo sensownych patentów na to co potrzebujesz jest używana przezemnie i kilku mi znanych riderów tzw systemu klik-fix. Są to zaczepy mocowane do sakw na stałe pozwalające jednym ruchem założyć i zdjąć sakwy z motocykla. W dodatku posiadają one zameczek zamykany na kluczyk od wew. strony sakwy co w jakiś tam sposób zabezpiecza sakwę przed szybkim "demontażem" przez osoby niepowołane :notworthy:.

Nie jest to może najtańsze rozwiązanie ale jedno z lepszych o jakich wiem. Trochę więcej znajdziesz tu:

http://www.motoroni.pl/produkty.php?id=sx

http://www.evkapd.de/pl/Nasze_artykuly/nasze_artykuly.html

 

Drugi patent którego nie próbowałem ale który mi się podoba jeszcze bardziej to mocowanie podobne jak HD gdzie rodzaj stelaża jest mocowany do sakwy.

O np, coś takiego: http://tinyurl.com/yvjopw

http://www.easybrackets.com/index.htm

Zaletą tego rozwiązania jest to, że po zdjęciu sakw stelaż nie psuje wyglądu motorka :icon_question:. No ale to już kwestia gustu. Tak czy inaczej jak się przesiądę kiedyś na HD to taki system sobie sprawię.

 

A tymczasem BAAARDZO polecam klik-fix'y.

 

Aha. Dobry montaż zapewnia wodoszczelność. Sprawdzone w naprawdę wielu deszczach :icon_question: (dlaczego zawsze jak gdzieś jadę musi padać !??!?) :icon_mrgreen:.

 

Pozdrawiam

Kita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki Kita, takich właśnie informacji potrzebowałe. :notworthy:

 

Ten system klik-fix można kupiś oddzielnie (i będzie pasował do stelaża który już zamówiłem dla Virago) - czy tylko z dopasowanym do niego stelażem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jaroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko zależy od wielkości sakw.

Przy montażu sprawdź czy pasażer podeprze wygodnie nogę na podnóżku, ja w swoim sprzęcie przeniosłem kierunki za tablicę rej. Widziałem kilka motorków w których sakwa prawie dotykała podnóżka a wygodne to raczej nie jest, no i kierunek przeszkadza w otwieraniu sakwy a dodatkowy bagaż na sakwie (śpiwór) może go zasłonić.

Pozdrawiam Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten system klik-fix można kupiś oddzielnie (i będzie pasował do stelaża który już zamówiłem dla Virago) - czy tylko z dopasowanym do niego stelażem?

 

 

Jaroga, niestety tylko z dedykowanym stelażem :(. Musisz do niego dokupić dokładnie taki jak mają w motoronim bądź dorobić na wzór pod kliki IMHO się to średnio kalkuluje, a chyba mają do twojej Viagry. Więc ja bym nie kombinował. A stelaże które kupiłeś zawsze możesz sprzedać.

 

Pozdro

Kita

 

Witam

Wszystko zależy od wielkości sakw.

Przy montażu sprawdź czy pasażer podeprze wygodnie nogę na podnóżku, ja w swoim sprzęcie przeniosłem kierunki za tablicę rej. Widziałem kilka motorków w których sakwa prawie dotykała podnóżka a wygodne to raczej nie jest, no i kierunek przeszkadza w otwieraniu sakwy a dodatkowy bagaż na sakwie (śpiwór) może go zasłonić.

Pozdrawiam Art

 

Art masz rację z tym pasowaniem do podnóżka. Też miałem w pewnym momencie ten problem. Ale tu znowu wychodzi kolejna zaleta klik-fix'ów, a konkretnie ich stelaży pozwalających na przesuwanie sakwy w przód lub w tył o jakieś 5-8 cm.

 

Jaroga. Dlatego warto mieć dedykowane stelaże :). Ja na początku miałem dorabiane wg własnego pomysłu. Szerokość stelaża była dokładnie szerokości klika co uniemożliwiało jego przesuwanie ale.... koleś który mi to robił nie przewidział długości sakw więc przód sakwy wypadał tuż za podnóżkiem pasażera ( tak jak pisze ART). Jescze jedno. Jeśli się zdecydujesz na kliki pamięta, że powinny być zamocowane m.w. w punkcie gdzie sakwa ma środek ciężkości... no ale to chya w miarę oczywiste :). Tak czy inaczej zawsze warto przypomnieć :).

 

Kita

Edytowane przez Kita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki za pomoc Kita,

do motoroni już napisałem i czekam na odpowiedź.

 

W listopadzie będę w Warszawie to masz u mnie :icon_razz:

oczywiście puszką przyjadę.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :icon_mrgreen: .

Jarek

Edytowane przez jaroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do motoroni już napisałem i czekam na odpowiedź.

 

I "motoroni" dało odpowiedź, że do Virago nie robi stelaży pod fix-klik. Skierowali mnie do Kuźni Motocyklowej pod Warszawą - ma ktoś może doświadczenia ze współpracy z nimi?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I "motoroni" dało odpowiedź, że do Virago nie robi stelaży pod fix-klik. Skierowali mnie do Kuźni Motocyklowej pod Warszawą - ma ktoś może doświadczenia ze współpracy z nimi?

 

Pozdrawiam.

 

Hmmm Znowu ja :biggrin:. Mam doświadczenia średnie. Ale z przed wielu lat. Bagażnik, który mi sklecili był fatalnym pomysłem technicznym choć w miarę nieźle wykonanym, co się nawkurwiałem to moje :/.

Natomiast pierwsze stelaże jakie miałem pod kliki były właśnie od nich i przejeździły zemną na Dragu 650 jakies 4-5 lat. Spisywały sie całkiem niezle.

 

Myślę, że możesz zaryzykować. Tylko podjedź do nich z sakwami i zamocowanymi klikami. Tak żeby mogli wymierzyć co i jak. Zrobią Ci na zamówienie i chyba za sensowne pieniądze.

 

Kita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...