Skocz do zawartości

ku przestrodze: jakie miny widziałes na sprzedaż


awful
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl: będzie ER6

Wiek: 43

Dołączył: 07 Maj 2011

Posty: 5

Skąd: Gdańsk

 

 

Wysłany: Dzisiaj 7:19

http://allegro.pl/kawasak...1616125102.html

NICK : bolero74

 

Motocykl w idealnym stanie technicznym i wizualnym; niewielki przebieg 9700km; brak sladów użytkowania ; nowy akumulator; opony, zestaw napędowy i klocki hamulcowe w doskonałej kondycji; wysoka kultura pracy jednostki napędowej; stan porównywalny z motocyklem fabrycznie nowym; możliwy transport.

Tel. 515 240 657

Dodam, że sprzęt jest wystawiony jako "BEZWYPADKOWY"

 

I rzeczywiście, na pierwszy rzut oka sprzęt piękny. Sprzedawca, stateczny Pan w średnim wieku, który dorabia sobie do pensji sprowadzaniem moto... (Jego słowa ).

Co do sprzętu, pięknie wyczyszczony, lekkie ogniska rdzy na łańcuchu. Element od silnika po prawej stronie pod zbiornikiem (nie wiem jak to zwał) jest częściowo pomalowany srebrną farbą, nie widać tego na zdjęciach. W sumie nie uzyskałem odpowiedzi co to jest. Silnik pracował prawidłowo, biegi nie, wrzucenie jedynki powydawało szarpnięcie moto, a czasami zgaśniecie silnika. Ponieważ przyjechał kolejny potencjalny kupujący (ER5) to poprosiłem Pana o dokumenty moto, żeby nie przeszkadzać w kolejnej potencjalnej transakcji.

Faktura na moto firma http://www.rsmotorcycles.co.uk tytuł - faktura za uszkodzony pojazd, cena 1950 Funtów.... Na moje pytanie o co chodzi z tytułem faktury, Pan odpowiedział, że sprzedają również "całe" sprzęty i widocznie taki szablon... Kolejne pytanie - skąd tak niska cena, odpowiedź, że trzeba szukać nocami, żeby taką ofertę odkryć.. Dodam, że przeglądałem wcześniej oferty angielskie - ceny tego rocznika około 3500 funtów. Zapisałem jeszcze nr rejestracyjny angielski. W czasie kiedy Pan zajmował się nowymi kupującymi, stwierdziliśmy z Synem, że jakoś dziwnie luźno są zamontowane zegary. Syn był bardziej dociekliwy i została mu w rękach plastikowa zaślepka zegarów, taki garb z przodu. Jak Pan "uczciwy" sprzedawca to zobaczył i usłyszał, że coś nie tak jest z zegarami odpowiedział, że musi schować moto, bo mu je rozbierzemy... Sądziłem, że to żart, na to On, że jak się nie podoba, to zaprasza do salonu po nowy...Miałem zrozumieć, że ten jest używany więc nie można się czepiać. Moto zostało schowane, bo byliśmy za bardzo dociekliwi.

A teraz sedno. Byłem wściekły wyprawą do Inowrocławia gdzie obejrzałem 2 sztuki (druga opiszę później) bo oczywiście ten od zielonego to oszust.

Wściekły postanowiłem zainwestować w typa jeszcze 5 funtów. Po numerze rejestracyjnym sprawdziłem na stronie https://www.mycarcheck.com historię moto, oto co wyszło :

Make & Model Kawasaki Zr 750 L7f

VIN Check You have not performed a VIN check yet.

Engine Size 748cc

Engine Number ZR750JE072007

First Registered 13 Jul 2007

Year Manufactured 2007

Former Keepers 2

Last Keeper Change The last recorded change of keeper occurred on 16 Sep 2010

Body Motorcycle

Colour Green

Fuel Petrol

Purchase Receipt To enable your guarantee please download and complete the purchase receipt using one of the links below:

PDF Document Download PDF

Most computers will open PDF documents automatically, but you may need to download Adobe Reader.

Word Document Download Microsoft Word document

If you do not have Microsoft Word you can download the free Word Viewer appplication.

 

Vehicle Checks

Colour changes There is no record of this registration being subject to a colour change.

Plate Transfer There is no record of this registration being involved in a plate transfer.

Scrapped There is no record of this registration being scrapped.

Exported There is no record of this registration being exported.

Stolen There is no record of this registration being stolen.

Stolen & Recovered There is no record of this registration being stolen & recovered.

Destroyed There is no record of this registration being destroyed.

Insurance Write-off This registration was recorded as a Category C write-off on 11 Jun 2010.

Vehicle I.D. Check There is no record of this registration being subject to a Vehicle Identity Check.

 

Podaję co w ubezpieczeniu UK oznacza kategoria "C" :

"Kategoria C - auto uszkodzone w stopniu znacznym, firma ubezpieczeniowa wyceniła koszty naprawy powyżej wartości auta sprzed wypadku. Papiery auta sa zabierane przez ubezpieczlnie i trafiaja do VOSA."

 

Bardzo proszę, ostrzegajcie swoich znajomych przed tym "obrażalskim" typem

 

Pozdrawiam

Grafet

 

P.S. Dalej go wystawia jako bezwypadkowy... Zgłaszałem formularzem na Allegro naruszenie zasad, ale tam nie można opisać sytuacji, są gotowe problemy do wyboru.

Edytowane przez Grafet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kawasaki-z750-naked-bike-i1629951047.html użytkowik zdagmrka model kawasaki z750

Bezwypadkowy, Kupiony w salonie, Pierwszy właściciel, Zarejestrowany w Polsce,

 

1. leżał na lewym boku, starty dekielek, bak malowany, starte podnóżki i wszystkie elementy które mają kontak pierwsze z podłożem.

2. kupiony w salonie: kiedyś pewnie tak..

3. 2gi właściciel w polsce, 3ci w historii.4 lata 3ch właścicieli? nie potrafił powiedzieć skąd pochodzi motocykl, francja, włochy?

4. zgadza się

 

książeczka serwisowa? nie chcieli mu wydrukować w serwisie.. Historii motocykla nie ma.

poza tym, czasza trochę naprawiana, klejone z góry. Siedzenie pasażera przetarte trochę.

przebieg możliwe że oryginalny ponieważ opona tylna nie zajechana (seryjna)

płyny niby wymienione.

jednak jeżeli szukasz BEZWYPADKOWEGO motocykla od PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA to na pewno nie jest ten. Człowiek przejechał by pół Polski i zamiast pierwszego właściciela zastaje 3ciego..

 

ps. kupił ktoś KIEDYKOLWIEK na allegro motocykl od pierwszego właściciela z salonu i bezwypadkowy ? ... :banghead:

Edytowane przez WooX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. kupił ktoś KIEDYKOLWIEK na allegro motocykl od pierwszego właściciela z salonu i bezwypadkowy ? ... :banghead:

Myślę, że ja się mogę pochwalić takim wyczynem. Sprowadzony z Niemiec od pierwszego właściciela. Stał w komisie w stanie celujący-.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ja się mogę pochwalić takim wyczynem. Sprowadzony z Niemiec od pierwszego właściciela. Stał w komisie w stanie celujący-.

co to za komis? możesz dać na PW?

 

http://allegro.pl/kawasaki-z750-naked-bike-i1629951047.html użytkowik zdagmrka model kawasaki z750

Bezwypadkowy, Kupiony w salonie, Pierwszy właściciel, Zarejestrowany w Polsce,

 

1. leżał na lewym boku, starty dekielek, bak malowany, starte podnóżki i wszystkie elementy które mają kontak pierwsze z podłożem.

2. kupiony w salonie: kiedyś pewnie tak..

3. 2gi właściciel w polsce, 3ci w historii.4 lata 3ch właścicieli? nie potrafił powiedzieć skąd pochodzi motocykl, francja, włochy?

4. zgadza się

 

książeczka serwisowa? nie chcieli mu wydrukować w serwisie.. Historii motocykla nie ma.

poza tym, czasza trochę naprawiana, klejone z góry. Siedzenie pasażera przetarte trochę.

przebieg możliwe że oryginalny ponieważ opona tylna nie zajechana (seryjna)

płyny niby wymienione.

jednak jeżeli szukasz BEZWYPADKOWEGO motocykla od PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA to na pewno nie jest ten. Człowiek przejechał by pół Polski i zamiast pierwszego właściciela zastaje 3ciego..

 

ps. kupił ktoś KIEDYKOLWIEK na allegro motocykl od pierwszego właściciela z salonu i bezwypadkowy ? ... :banghead:

 

ps. znalazłem w jego archiwum na allegro , że kupował tylne kierunki za 16 zł na jesieni do tego motocykla. Jak musiał być walnięty motocykl, żeby tylne kierunki mu dokupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za komis? możesz dać na PW?

 

 

 

ps. znalazłem w jego archiwum na allegro , że kupował tylne kierunki za 16 zł na jesieni do tego motocykla. Jak musiał być walnięty motocykl, żeby tylne kierunki mu dokupować ?

 

Wcale nie musiał być mocno walniety

mi sie motor zakopał w piasku i się wywalil i tylni kierunek mi uderzyl o kamyk i tylle z niego było

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musiał być mocno walniety

mi sie motor zakopał w piasku i się wywalil i tylni kierunek mi uderzyl o kamyk i tylle z niego było

 

chodzi o uczciwość sprzedającego. O kierunkach nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...