Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałem się przywitac i przedstawić.

W lutym 2014 stałem się szczęsliwym posidaczem Royal Stara XVZ1300CT. To mój drugi motocykl w karierze. Poprzednio przez 2 lata jeździłem na Virago XV750 więc pozostałem wierny marce Yamaha.

Jestem z Częstochowy i w sezonie robię wypady po Jurze. Jeśli ktoś miałby ochotę się przyłaczyć to zapraszam.

Moja Royalka wymaga pewnych poprawek ale za to była tania. Powoli bedę ja doprowadzał do stanu jaki powinien być. Dzięki Wam juz wymieniłem reflektor na europejski i dostałem przegląd zerowy.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Instrukcje użytkownika może znajdziesz po polsku ale serwisówkę to już nie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć Wam!

Kupiłem Royal Star XVZ1300' 99 z przebiegiem 60 000 mil w listopadzie zeszłego roku. To mój pierwszy w życiu motocykl. Jestem zafascynowany, nie schodził bym z niej ;-). Jedyny problem to wysokie spalanie. Wychodzi mi 11 litrów na 100km. Licznik jest w milach, przeliczam na kilometry 1mila- 1.6km. Poprzedni właściciel bąknoł coś o konieczności przeprowadzenia synchronizacji gaźników i wyczyszczeniu filtra. Po drugim tankowaniu, kiedy potwierdziło się to spalanie odkręciłem bak i okazalo się, że nie mam oryginalnego filtra, tylko na każdym gaźniku założony jest filtr stożkowy- czyli są cztery i wyczyściłem je wszystkie. Watpie, żeby miało to aż tak znaczący wpływ i spalanie spadnie do tych 6-7l/100. Silnik chodzi pięknie, nie ma jakichś dużych wibracji, nie faluje, fajnie się wkręca. Strzela w wydechy przy hamowaniu silnikiem, jak rozsprzęglę to przestaje. Wszystko wydaje się być ok tylko dlaczego tyle pali? Jak to jest u Was koledzy? Czytałem, że Wasze palą około 6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Kupiłem Royal Star XVZ1300' 99 z przebiegiem 60 000 mil w listopadzie zeszłego roku. To mój pierwszy w życiu motocykl. Jestem zafascynowany, nie schodził bym z niej ;-). Jedyny problem to wysokie spalanie. Wychodzi mi 11 litrów na 100km. Licznik jest w milach, przeliczam na kilometry 1mila- 1.6km. Poprzedni właściciel bąknoł coś o konieczności przeprowadzenia synchronizacji gaźników i wyczyszczeniu filtra. Po drugim tankowaniu, kiedy potwierdziło się to spalanie odkręciłem bak i okazalo się, że nie mam oryginalnego filtra, tylko na każdym gaźniku założony jest filtr stożkowy- czyli są cztery i wyczyściłem je wszystkie. Watpie, żeby miało to aż tak znaczący wpływ i spalanie spadnie do tych 6-7l/100. Silnik chodzi pięknie, nie ma jakichś dużych wibracji, nie faluje, fajnie się wkręca. Strzela w wydechy przy hamowaniu silnikiem, jak rozsprzęglę to przestaje. Wszystko wydaje się być ok tylko dlaczego tyle pali? Jak to jest u Was koledzy? Czytałem, że Wasze palą około 6l.

 

Cześć Madmarian, gratulacje zakupu i jak na pierwszy motocykl to poszłeś "grubo" :)

 

przede wszystkim porządna regulacja a potem zobaczymy

I to chyba porządnej regulacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dariow. maciejka 750 dzięki za odpowiedź . Nie taki diabeł straszny jak go malują. Daję radę i nawet zabieram plecaczek. Ostatnio z żoneczką żegnaliśmy burą sukę w Jastrzębiu Zdroju, trochę ponad 50km od domu. Jak narazie moja najdalsza trasa. Mam 188 cm wzrostu, dużo siły, olej w głowie i waże 105 kg więc mniejszy sprzęt nie wchodził w grę. Super się to prowadzi. Jeśli była by to kwestia regulacji to nie problem. Wybieram się na synchronizację w najbliższym czasie. Czytałem testy i opinie użytkowników i okazuje się, że te roczniki palą 7 w mieście, dopiero nowsze litr do półtora mniej. Myślę, że muszę dopracować też technikę jazdy, plus czyszczenie filtrów, które już zrobiłem i regulacja/ synchronizacja pomoże. Dam znać jak będzie po, jaki rezultat. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

 

Podpowiedzcie mi proszę jak jechać ekonomicznie. Przy jakiej prędkości wrzucacie 5 bieg? Czy jadąc 60 km/h na 5 biegu jest ok? Silnik pracuje gładko ale nie wiem czy ekonomicznie wtedy.

Edytowane przez madmarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam jestem nowy na forum,posiadam royalke 2006r mam ją 3 sezony i chciałbym sie zapytac bardziej doświadczonych posiadaczy,niewiem czy to jest normalne ze jak moto stoji w nieogrzewanym garażu a w środku jest około 3 stopnie to gdy odpale i pochodzi tak z 10-15 minut to już sie woda w chłodni tak nagrzewa że wjatrak już zaczyna śmigać.niewiem czy to jest powiązane ale zauwazyłem lekki wyciek płynu chłodniczego pod osłonami cylindrów po bokach są tam po dwie jakby śróbki z gumowymi podkładkami i tam zaczyna leciutko uchodzić płyn.Może miał jakiś kolega podobny przypadek?pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "hokus"

Nie jestem bardzoe doswiadczony, bo moja royalke kupilem w listopadzie 2015 więc na razie tylko ogladam, głaszcze i poleruje. Co do wiatraka to nie wiem. Tylko po co odpalać? Wyjąć aku i niech odpoczywa do wiosny.

Co do tego wycieku, to już na tym forum gdzieś byla o tym mowa. Jak rozumiem chodzi Ci o te gumowe korki z mosiężnym gwintem w środku. A wiec najprawdopodobniej, pod wpływem niskiej temperatury skurczyl się material i z tąd wyciek. Tak pisali doswiadeni posiadacze. Nie ma sie co przejmować. Jak na wiosne bedzie się pocić, to uszczelnij sylikonem na wysokie temp. Oryginalne korki moga być nie do zdobycia.

 

Sorki za pisownię ale klikam w pociagu na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...