Skocz do zawartości

Motorower/motor do nauki jazdy


Gumisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od roku jeżdżę na skuterach, jednak jak wiadomo nie mają one nic wspólnego z motorami. Potrzebuję motoru do nauki. Chodzi mi o samą obsługę motoru dokładnie głównie naukę obsługiwania biegów i sprzęgła. Posiadam kartę motorowerową więc na motorowerach 50cc mógłbym jeździć bez problemowo (chodzi mi o konflikty z prawem) Chciałbym sobie kupić coś od 50cc do maksymalnie 125cc. Większe pojemności nie wchodzą w grę bo trzeba zachować zdrowy rozsądek. Niestety mam na to tylko 1000zł więc bardzo skromne fundusze. Po kilku dniach rozglądania się po różnych forach itp. do głowy przychodzą mi dwa konkretne modele tzn. Simson s51/50 lub WSK 125. Problem w tym że wsk 125 można w tej cenie bardzo łatwo dostać (ale obawiam się że może być ciut za mocna) a simsona już nie bardzo. Do obu tych modeli jest bardzo dużo części (do wsk mniej niż do simsona) Jeżeli moglibyście coś może jeszcze polecić, to był bym bardzo wdzięczny. Za 1.5 roku chciałbym zdawać na PJ kat. A. Do tego czasu chciałbym nauczyć się jeździć chociaż na motorowerach.

 

 

 

P.S

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Edytowane przez Gumisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal tak jak sam napisales simka, najlepiej nie skutera tylko normalnego albo enduro (to juz do twojego wyboru). Wske odradzam bo, bo po co siedziec i grzebac. Simek to simek wiele wytrzyma jesli kupisz dobrego (nie patrz na wyglad tylko na silnik)nie jest za mocny i w ogole idealny na poczatek moim zdaniem.

 

Pozdrawiam

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu:) to ty duzy jestes hehe....dziwnie bedziesz wygladal na simsonie ( nie to ze bym cie chcial obrazic czy cos, w zadnym wypadku). Zwykly simson idzie okolo 70 i mysle ze wystarczy. A tuningi zazwyczaj daja malo....

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu:) to ty duzy jestes hehe....dziwnie bedziesz wygladal na simsonie ( nie to ze bym cie chcial obrazic czy cos, w zadnym wypadku). Zwykly simson idzie okolo 70 i mysle ze wystarczy. A tuningi zazwyczaj daja malo....

 

Pozdro

wypraszam sobie :P

 

On jest duży ?!

 

Ja mam 196 cm !

To jaki ja jestem ? :banghead:

 

Myślałem też nad opcją stopniowego tuningowania simona. Tzn stockowo ma v-max 50/55 a tuningowany może rozpędzać się do 85km/h. Hmmm a który motor jest większy? Mam 188cm wzrostu :)

bierz simsona " czwórke :banghead: "

 

Klasyk.. Ostatnio jeździłem na takim po 6 piwach i nawet na koło go rwałem <lol2>

 

Tyle, że na końcu go popsułem bo coś biegi nie wchodziły, ale dostał takiego kopa, żeee

 

 

Jeżeli chciałbyś zacząć przygode na moto, zaczynając od motorowerów to tak jak mówie.. simson, za rok jakaś 125, za 2 lata 500 :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie moim marzeniem jest Suzuki Intruder C :) Myślicie że 125cc to jest jednak za dużo na początek? BTW nie mam zamiaru prowadzić książki serwisowej więc nie chce kupować motoru z papierami, co chyba powino poszerzyć trochę wybór, szczególnie w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Gumisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie moim marzeniem jest Suzuki Intruder C :) Myślicie że 125cc to jest jednak za dużo na początek?

dlaczego ?

 

Jeżeli to lubisz, nie masz problemów to poradzisz sobie. Przecież to nie jest aż taka duża moc :D

 

Ja zaczynałem w 4 kl podstawówy od motoryny, potem ogar ( w między czasie podkradałem wujkowi mz-te 350) , w 2 gim kupiłem nsr 125.

 

Masz problemy z jazdą na moto ? Boisz sie odkręcić mocniej ?

 

 

EDIT

 

jeszcze przy twoim wzroście nie będziesz miał problemów z utrzymaniem większego motocykla.

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów. 125cc ma swoje zalety bo można trochę bardziej cisnąć i nie będą Cię wyprzedzały wszystkie samochody po kolei. Hmm przy moich wymiarach 188/97 chyba lepsza była by 125? Czy 97kilo i 50cc nie za bardzo by go "spowolniło" ? Jeżeli chodzi o naprawy i grzebanie w motorach to nie powinno być większego problemu ponieważ mam dwóch przyjaciół którzy od roku jeżdżą jeden na Derbi Senda a drugi na jakimś czoperze od Piaggio z cylindrem 70cc i są wstanie rozwiązać dużo problemów jak i pomóc mi przy różnego typu regulacjach.

 

 

EDIT:

Warunki na motor mam dobre. W piwnicy dużo miejsca tzn. 80m2.

Edytowane przez Gumisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą motocykla też bym nie miał problemu... w końcu to 97 kilo to nie tylko mięsień piwny jest :D

 

 

 

EDIT:

 

Olorol wziął bym bardzo chętnie gdyby nie to że:

1. Pewnie nie kosztuje do +/- 1100zł

2. Nie lubię plastiku a szczególnie ścigaczy, jeżli już to tylko w enduro :)

Edytowane przez Gumisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypraszam sobie :P

 

On jest duży ?!

 

Ja mam 196 cm !

To jaki ja jestem ? :banghead:

 

 

 

Oczywiscie nie chodzilo mi o to ze on jest az taki duzy tylko za duzy na simka :) :D jak dla mnie.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z papierami ale bez prawka (Posiadam tylko kartę motorowerową). Nie mam zamiaru dużo jeździć po szosach. Mieszkam na przedmieściach Warszawy na osiedlu gdzie nie jeździ policja i jest mało samochodów a wokoło jest dużo terenów zielonych. Motor ma mi służyć tylko 1.5 roku. Czyli w sumie to został tak na prawdę tylko jeden sezon.

Edytowane przez Gumisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...