Skocz do zawartości

Ha i juz mam :D ktm sx 450 z 2005 r ;) cudo


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!!!!!!!! juz mam , spełniłem swoje marzenie i oto jest ktm sx 450 . Zdjecia postaram sie jak najszybciej zrobic i zaladowac na forum :icon_razz:

ale mam pare pytan : mam slady otarc opony o tlumik ( mysle ze to od skokow) czy da sie cos z tym zrobic czy tak juz musi byc ?? i na niskich obrotach jak ruszam to sluchac takie dziwne stuki jakby metal o metal i to na kazdym biegu ale one pozniej zanikaja co to moze byc?? wczesniej jezdzilem 250 dwusowem i dlatego nie wiem jak powinno byc slychac silnik czterosowa. a i jak ktos zna jakies ciekawostki na temat tego motocykla to prosze niech sie podzieli;) ale motor wspanialy duzo mocy duzy moment obrotowy i niesamowite zawieszenie , normalnie jaram sie :icon_mrgreen::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej sprawy, to mozesz dac wezsza opone:), ew, odsunac od srodka wygar. Co do tego szeleszczenia to musze sie zorienotwac, jednak najlepiej byloby gdybys to nagral.

 

Z tego co wiem to w KTM'ach zawory sie nie luzuja tylko zaciesniaja wiec musisz to kontrolowac (jak wszystko zreszta) zeby sie nie powypalaly gniazda . No i mysle ze wiesz, ze serwis ma byc prowadzony tak jak na motocykl crossowy przystalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obtarcia na tłumiku normalna rzecz, także stuki z silnika też normalka w KTM-ie, pamiętam o zmianie oleju, regulacji zaworów, oraz łańcuszku rozrządu, reszta powinna chodzić bez problemu, także jak zauważysz drobne opiłki podczas spuszczania oleju to normalka. pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień łańcuszek, wyreguluj zawory i zmień olej będziesz miał pewność że wszystkie najporzebniejsze rzeczy zrobione - podejrzewam że stuki nie ustaną bo u mnie po pełnym serwisie slychać głośną prace z okolic głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!!!!!! juz mam , spełniłem swoje marzenie i oto jest ktm sx 450 . Zdjecia postaram sie jak najszybciej zrobic i zaladowac na forum :flesje:

ale mam pare pytan : mam slady otarc opony o tlumik ( mysle ze to od skokow) czy da sie cos z tym zrobic czy tak juz musi byc ?? i na niskich obrotach jak ruszam to sluchac takie dziwne stuki jakby metal o metal i to na kazdym biegu ale one pozniej zanikaja co to moze byc?? wczesniej jezdzilem 250 dwusowem i dlatego nie wiem jak powinno byc slychac silnik czterosowa. a i jak ktos zna jakies ciekawostki na temat tego motocykla to prosze niech sie podzieli;) ale motor wspanialy duzo mocy duzy moment obrotowy i niesamowite zawieszenie , normalnie jaram sie :crossy::D

 

 

na pierwsze pytanie

 

pewnie przy glebie sie przygieła końcówka

 

na drugie

 

być może łańcuszek lepiej wszystko sprawdź

chociaz kumpla 450 też tak dziwnie stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...