Skocz do zawartości

Rejestracja moto sprowadzonego z Włoch ???


Rekomendowane odpowiedzi

cze wszystkim - ja mogę się podzielić się formacjami bo swojego horneta z włoch mam i już zarejestrowałem. Kupowałem od gościa który ma firmę zajmującą sie sprowadzaniem moto właśnie z włoch i razem z moto dostałem:

-dowód rejestracyjny po włosku z odręcznym wpisem że moto wyrejestrowane w celu wywiezienia z kraju + tłumaczenie tego dokumentu przez tłumacza przysięgłego

-certyfikat własności (taki z dużym hologramem) po włosku + tłumaczenie

-przegląd techniczny polski

-oświadczenie od gościa że przywiózł moto bez tablic (w urzędzie i tak napiszecie swoje że wy kupiliście od niego też bez tablic)

-wpis do ewidencji działalności gospodarczej i dowód nadania nr regon gościa od którego kupiłem

-faktura vat - która pełni "jakby" funkcję umowy kupna sprzedaży między tobą a gościem (tym w polsce oczywiście)

z takim stosikiem papierów poszedłem do urzędu komunikacji i za 10minut wyszedłem z tablicą i tymczasowym dowodem - właściwy odebrałem tydzień później.

Nikt nie pytał czy moto ma ubezpieczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie dolacze

kupilem juz (niestety/na szczescie) moto z wloch i mam komplet wloskich papierow (dowod i akt wlasnosci), spisana umowe z gosciem, ktory przywiozl moto do PL ale on "nie moze znalezc" zadnego dokumentu potwierdzajacego, ze jest wlascicielem moto (czyli jakiejs umowy z gosciem widniejacym w dowodzie rejestracyjnym). Jeszcze nie poszedlem ani do skarbowki do urzedu komunikacji, ale sie zastanawiam czy z tym zestawem papierow jestem w stanie wogole moto zarejestrowac...?

jak ktos mialby jakies sugestie/uwagi/przemyslenia to bardzo poprosze (moga byc na priv jesli nie nadaja sie do publikowania w sieci) (;

 

Dopiero teraz zauważyłem Twój post, sprawa się posunęła?

 

Ja kupiłem bezpośrednio od włocha, miałem certyfikat, włoski dowód rejestracyjny i umowę, to jest cały komplet, który musi zostać przetłumaczony + badanie techniczne + opłata skarbowa. Z tym do wydziału i wsio, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem Twój post, sprawa się posunęła?

 

Ja kupiłem bezpośrednio od włocha, miałem certyfikat, włoski dowód rejestracyjny i umowę, to jest cały komplet, który musi zostać przetłumaczony + badanie techniczne + opłata skarbowa. Z tym do wydziału i wsio, żadnych problemów.

dzieki za info.

w sumie juz wiem jak rozwiazac swoj "maly klopot" ale jeszcze nie wprowadzilem go w zycie

i faktycznie komplet dokumentow + umowa z wlochem wydaje sie najsensowniejszym kompletem papierow do bezstresowej rejestracji. miales umowe dwujezyczna, czy po wlosku i tlumaczyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

w sumie juz wiem jak rozwiazac swoj "maly klopot" ale jeszcze nie wprowadzilem go w zycie

i faktycznie komplet dokumentow + umowa z wlochem wydaje sie najsensowniejszym kompletem papierow do bezstresowej rejestracji. miales umowe dwujezyczna, czy po wlosku i tlumaczyles?

 

Dwujęzyczną, tłumacz tylko z tego co pamiętam przybija pieczątkę prawidłowości tłumaczenia. Nie będziesz miał problemu z zarejestrowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem motocykl sprowadzony z Włoch od firmy która go sprowadziła, otrzymałem Vakturę vat-marża, dowód rejestracyjny, certyfikat, wpis KRS,Regon. Zrobiony mam przegląd rejestracyjny.

W Wydziale komunikacji chcą ode mnie VAT25, czy ja muszę to opłacić czy jak???

Nie rozumiem po co im to potrzebne jak moto kupiłem na fakturę vat-marża.

Możecie to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...